ASUS RX 5600XT TUF EVO ekran kartında sorun olup olmadığını nasıl anlarım?

cearee

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ASUS RX 5600XT TUF EVO ekran kartım var. ETS 2, Witcher 3 oynarken ağaçların yanından geçtiğimde ağaç siyah pixel pixel nokta oluyor( ekteki fotoğrafta trafik lambasının olduğu yerlerde ağaçlar siyah nokta). Ekran kartımın sorunlu olup olmadığını bir programla test ederek anlayabilir miyim?
Oyunu hem SSD'ye hem de HDD'ye kurmayı denedim sorun yine aynı.

Dosya Ekleri

• 1610624511388.png
    1610624511388.png
    694,4 KB · Görüntüleme: 39
Hocam, Furmak testi yapabilirsiniz. Hangi API ile deniyorsunuz. Vulkan mı, DirectX mi? Vulkan ise DirectX ile deneyin.

Hocam, Furmak testi yapabilirsiniz. Hangi API ile deniyorsunuz. Vulkan mı, DirectX mi? Vulkan ise DirectX ile deneyin.

FurMark testini önceden 20-25 dakika yapmıştım sanki sıkıntı çıkmamıştı. Sıcaklık değerlerim Max 60-65 derece. Hocam bir de maalesef Witcher'da Vulkan seçeneği yok diye biliyorum. ETS 2'ye de baktım onda da yok.

Anladım hocam. Sıcaklık değerleri iyi. MSSA hangi ayarlarda?

Anladım hocam. Arkadaşlarım da baksınlar. Belki bir püf noktası vardır. Hemen umutsuzluğa kapılmayın.

Anladım hocam. Arkadaşlarım da baksınlar. Belki bir püf noktası vardır. Hemen umutsuzluğa kapılmayın.

Hocam işin komik tarafı ise sistemi alalı 6 ay oldu. 6 aydır böyle öyle pixel nokta olduğunu görünce oynayasım gelmiyor ama yapacak bir şey yok sonunda patladım yani. Bir de GTA 4 oynarken uzakta çöp kutusu var diyelim çöp kutusuna yaklaşırken bile o siyah pixel noktaları görüyorum kafayı yiyeceğim en sonunda :D Garantiye göndersem ne dicem adamlara onu bile bilmiyorum.

Bize dediğiniz gibi hocam. Resimlerle anlatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı