Çözüldü ASUS RX 570 series ekran bozulması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

343203

Hectopat
Merhaba, ben son günlerde yaşadığım sorun var. Ve sorun şu bazen oyun oynarken ekranım bozuluyor siyah ekran veriyor ama sürücülerim güncel sebebi nedir?

Çözüm
Sorun çözüldü ASUS GPU Tweak 2 sürücü çakışması oluyormuş AMD'nin sürücüsü geçtim düzeldi sorun. Size tavsiyem ASUS'un sürücüsünü kullanmayın.
Sorun çözüldü ASUS GPU Tweak 2 sürücü çakışması oluyormuş AMD'nin sürücüsü geçtim düzeldi sorun. Size tavsiyem ASUS'un sürücüsünü kullanmayın.

Çözüm
Aynı sorunu Shapphire RX570 Nitro+ modeliyle bugün ben de yaşamaya başladım. Oyun oynarken bir anda ekran gidiyor ve bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum. Yeniden başlattığımda ekran kartı sürücüsü devre dışı kalmış oluyor ve aygıt yöneticisinden tekrar aktif hale getirip bilgisayara reset attığımda bilgisayar düzeliyor. Driver yüzünden olabileceğini düşünüp DDU ile silip tekrar yükledim ancak güncel versiyonunu ama aynı hata tekrar oluştu. Gün içinde Windows güncellemesi yaptım ve msi afterburner, aid64 ve hwinfo yükledim. Bu işlemlerden sonra oluşmaya başladı hata. Windows güncellemesinden şüpheleniyorum açıkçası. Ne yapsam format mı atsam acaba? Stres testine de soktum bilgisayarı, bir sonuç çıkmadı. Isınma ya da PSU yetersizliği gibi bir durum yok.

Düzenleme: Birden fazla oyunda başıma geldi. R6 da tamamen ekran kartı sürücüsü devre dışı kalıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. WoT oynarken siyah ekrana düşüyor, oyun çöküyor ve oyunu kapatıp tekrar açabiliyorum. Bugüne kadar 2 oyunda da böyle bir sorunla karşılaşmadım ve uzun süredir oynuyorum. Sistem de yeni değil. Neredeyse 2 yıl olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı