ASUS RX 580 AREZ fan ve yüzdelik kullanım sorunu

Klncfrkn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorum şu Valorant oyununda mesela 144 FPS sabitledim öyle oynuyorum fakat Software'den baktığımda 70 derecelerde 71-72 gibi o sıcaklarda değişiyor. Fan RPM 1500-1600 arası değişiyor ve ses olarak rahatız oluyorum. Bu değerler 144 FPS için normal midir? Şahsen FPS olarak 144 çok yüksek bir değer değil bu kadar ısındıracak kadar ve yine Software'den baktığımda GPU kullanım yüzdesi sürekli %100 gösterip bir anda %0'a düşüyor. Grafik olarak bir en tepede bir en aşağıda fakat hangi oyun olursa olsun herhangi bir drop donma kasma yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
gpu nun %100 kullanılması zararlı bişey değil, gpu nun %100 kullanılması darboğaz olmadığı anlamına gelir ve ısı değerlerinde gayet normal

Valorant gibi grafiğin hiç olmadığı oyunda ekran kartına yük bindirmek çok zordur çok düşük ekran kartına sahip olman gerek yani şunu diyorum Valorant da aldığın FPS'in ekran kartı ile hiçbir alakası yok RX 580'i çıkar 3090 tak yine aynı FPS alacaksın o oyunda yüksek FPS için performansı yüksek işlemci alacaksın tek çekirdek performansı.

Valorant gibi grafiğin hiç olmadığı oyunda ekran kartına yük bindirmek çok zordur çok düşük ekran kartına sahip olman gerek yani şunu diyorum Valorant da aldığın FPS'in ekran kartı ile hiçbir alakası yok RX 580'i çıkar 3090 tak yine aynı FPS alacaksın o oyunda yüksek FPS için performansı yüksek işlemci alacaksın tek çekirdek performansı.

Peki dediğiniz gibi ekran kartı istemeyen ekran kartına yük bindirmeyen oyunda neden fanlar delicesine açılıyor sıcaklığı 72'lere kadar çıkarıyor gerçi normal bir derece fakat Valorant için biraz fazla değil mi?

Geri
Yukarı