ASUS RX 6600 73 derece oluyor

Uğur Eraslan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 3600mhx 8x2
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
MSI B550m
İşlemci
R5 5600X
İyi akşamlar herkese, sizden bir konuda yardım almak istiyorum. Arkadaşım bildiğiniz gibi geçen haftalarda İtopya'dan hazır sistem aldı i5 11400F ASUS RX 6600 onun manuel ayarlarda 62 dereceyi geçmiyor kartı. Ben manuelde kullanınca 73 derece sabit duruyor oyun içinde ve bakıldığı zaman FPS değerleri ortalama aynı olmalı fakat ben ondan daha az FPS alıyorum. Ekran kartı kullanımları aynı yüzde 97,98 değişiyor onunda benim de kaç W ile çalıştığına baktığımda aynı yine ikimizdede 95-100 arası diyebilirim. İşlemcilere gelirsek çok fazla değişmiyor o stok fan ile 80 derece alıyor benim işlemci 58'i geçtiğini görmedim. SSD'yi test ettim normal hızında çalışıyor. Sistemim bazı durumlarda garip bir şekilde drop yiyor. Orijinal Windows 10 Pro kullanıyorum. İnternetimde kopma gibi durumlar olmuyor hepsini test ettim. Bu sıcaklık ve FPS farkları neden olabilir? Sistemime 6-7 aydır format atmıyorum ama bir bilgisayar için normal öyle girer oyun oynarım sadece ya da YouTube'da video falan. Dizilerimi orijinal platformlarından izlerim Netflix, Amazon dizileri falan virüslük bir şey olduğunu düşünmüyorum aslında ama yine de format atmadan önce danışmak istedim.
Ek olarak ekran kartlarımız aynı marka model aynı gün alındı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama ne demek, yahu mesaj kasmaya mı çalışıyorsunuz ne yapıyorsunuz? Aynı odada mı, kasaların konumlandırması hava alacak şekilde mi iki senaryoda da?
pardon anlayamadım mesaj kasmak gibi bir niyetim yok öyle çokta bir mesajım yok aslında,oda sıcaklıklarını ölçmedim aynı binadayız 1-2 derece onun yada benim odam daha sıcaktır.

Geri
Yukarı