RX 6600 oyunda 75 derece oluyor

Berk Sayar

Decapat
2 gün önce R9 270X toxic Sapphire ekran kartını güncelleyip RX6600 Sapphire Pulse aldım. Fakat R9 270X ile maximum 65 derece gördüğüm oyunlarda, RX6600 Pulse ile 74 75 dereceleri görüyorum. (Ultra 1080p). Kasamda 1 adet egzoz, 1 adet ön panelinde olmak üzere 2 adet fan mevcut. Kasam Aerocool nighthawk. Şu an kış ayındayız bu 75 derece değerler yazın ağustos Temmuz ayında artar mı biraz korktum? İslemcim i3-9100F soğutucu olarak Mirage 5 kullanıyorum. Tam yükte 63-67 derece arasında çalışıyor.

75 derece yüksek bir rakam değil. Geçiş yaptığın karta göre kat kat daha iyi bir kart. Daha serin çalışmasını da bekleyemezsin.

Anladım, kasama ekstra ön paneline fan eklesem ısıda değişim olur mu? Yoksa genel olarak bu değerlerde mi çalışıyor?

RX 6600 Pulse maalesef soğutma olarak kötü bir model diğer RX 6600'lara göre.

Evet fiyatı uygun diye almıştım. Fakat diğer modellere göre 10 derece fark oluyor. Oyunuma engel değil. Kart ömrüne etkisi olur mu o sebeple merak ettim.

Evet fiyatı uygun diye almıştım. Fakat diğer modellere göre 10 derece fark oluyor. Oyunuma engel değil. Kart ömrüne etkisi olur mu o sebeple merak ettim.
Yok ya abartılacak kadar yüksek bir sıcaklık değil, sadece diğer modellere göre daha sıcak. Fan hızını artırın biraz.

Aynı kartı kullanıyorum, kasamın önüne 3 fan ve arkada 1 egzoz fan var. Oyunlarda ortalama %40 fan devrinde 72 dereceyi geçmiyor.

En son bende 71 72 dereceye cekebildim. Kasa masanın üzerindeydi odamda camın altına yerleştirdim. Dereceler cok fark etti işlemci 59 -61 oldu Ultra tam yükte. Ekran kartı arada 72 oluyor 68-69 da çalışıyor. Yerde hava soğuk ya bayağı etkiledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı