ASUS RX 6600 overclock ayarları nasıl olmalı?

Radeon'un kendi programini kullan. Önce cekirdek hizini yüzer yüzer bellek hizini ellişer ellişer arttirip voltajida -30mv kadar duşurun kart stabil ve sicakliklar dusuk olana kadar bunu devam edin. Takildiginiz yerde ekran goruntusu atip sorabilirsiniz. Ayrica @kino ve @Elio Talvinen forumdaşlarin yardimi bulunacaktir onlari da etiketleyim belki görürler.

AMD'den güç limitini arttırınca zaten otomatik ufak bir OC yapmış oluyorsunuz. Yok bu bana yetmez derseniz, saat hızını ve bellek hızını ufak ufak arttırıp 10 dakika Furmark yapın, sorun yoksa devam edin sorun olursa az daha voltaj verin, zaten belirli bir yerden sonra voltaj şart. Voltajı da köklemeyin azar azar yapın. 10-20 gibi.

Sıcaklık anlamında memnunsanız ve getirisi olan yerde durun.

PSU çok kaliteli bir şey değilse ve kartın soğutması kötüyse abartılı OC önermiyorum.

Kino bu kartın XT modeline sahip, o muhtemelen hazır ayarları da biliyordur.

AMD'den güç limitini arttırınca zaten otomatik ufak bir OC yapmış oluyorsunuz. Yok bu bana yetmez derseniz, saat hızını ve bellek hızını ufak ufak arttırıp 10 dakika FurMark yapın, sorun yoksa devam edin sorun olursa az daha voltaj verin, zaten belirli bir yerden sonra voltaj şart. Voltajı da köklemeyin azar azar yapın. 10-20 gibi.

Sıcaklık anlamında memnunsanız ve getirisi olan yerde durun.

PSU çok kaliteli bir şey değilse ve kartın soğutması kötüyse abartılı OC önermiyorum.

Kino bu kartın XT modeline sahip, o muhtemelen hazır ayarları da biliyordur.

1656533938753.png

Şimdi hangi ayarları değiştireyim ilk defa o.c yapıyorum kusuruma bakmayın.

Bu videoyu adım adım takip edebilirsin. Buradaki ayar çökerse mesela frekansı 10-10 düşürüp öyle denersin. Her kartın sevdiği frekans ve voltaj farklı olacağından kesin şunu yap denmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı