Asus Sabertooth 990FX BIOS ekranı gelmiyor

Öncelikle muhatab tarafı bulut beydir ve siz bana emir cümlesi ile hitap edecek biri değilsiniz. Amaçımız kötü anlamda tartışmak değil. Bulut senin ramin modelini F3-14900CL10D-16GBXL serisi ise, Her ne kadar ki Gskill referans olarak gösterse de asus referans olarak 4Gb kadar olan ramleri göstermiş . Gskill içinde F3-14900CL9D-8GBSR(XMP) (2x4) modelini sunmuş. Bir diğer noktada dualde biri bej digeri kahve rengi slotunda olucak. Eğer elinde varsa 4gb xmp ile denemeni tavsiye ederim.

Öncelikle muhatab tarafı bulut beydir ve siz bana emir cümlesi ile hitap edecek biri değilsiniz. Amaçımız kötü anlamda tartışmak değil. Bulut senin ramin modelini F3-14900CL10D-16GBXL serisi ise, Her ne kadar ki Gskill referans olarak gösterse de asus referans olarak 4Gb kadar olan ramleri göstermiş . Gskill içinde F3-14900CL9D-8GBSR(XMP) (2x4) modelini sunmuş. Bir diğer noktada dualde biri bej digeri kahve rengi slotunda olucak. Eğer elinde varsa 4gb xmp ile denemeni tavsiye ederim.

Deneyeceğim bir ama elimde (2x4) lük ram yok. Bundan önce uyum konusun da Corsair Vengeance (2x8) 1600 Mhz 'lik ramleri sosyal de sormuştum cevap yazan arkadaşlar hiç bir sıkntı çıkarmayacağını söylemişti. Stok sorunu olduğundan gskill aldım bende yani pek zannetmiyorum ama yine de deneyeceğim teşekkürler.

Ben sizi uyarıyorum. Yanlış anlamayın. Sizde bana sert çıkamazssınız. Hakkınız yok.

Arkadaşlar teşekkür ederim sorunu bulduk sayılır. Her şeyi takıp anakart speaker ını takmamam dikkatsizliğimi gösterdi. 1 uzun 2 kısa bip sesi verdi bu da ekran kartından kaynaklanıyor. Şimdi ekran kartını tekrar deneyeceğim umarım hallolur. Dikkatsizlik başa bela. :)

1 uzun 2 kısa bip sesi sürekli devam ettiğinden ekran kartını çıkarttım yarın garantiye götüreceğim yardımlar için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Tekrardan merhaba konu çözülmediği için yeni konu açmadım ve son bir soru sorup kapatacağım.
Ekran kartını aldım yani saat farkını sayarsak dün almış oldum. Biosu güncellenmiş denildi. Tamam dedim bilgisayar olduğu gibi duruyordu zaten ekran kartı takılı değildi sadece. Şimdi ekran kartını tekrardan taktım ve yine aynı bios bip sesi kendini gösterdi. 1 uzun 2 kısa bip sesi.

Yani bugün linkte ki konuda gördüm. http://bit.ly/1mBlD6V Arkadaş da benim gibi sorun yaşamış onda da ekrana görüntü gelmiyor olarak geçiyor çektiği video da. Ama o memok tuşuna basılı tutarak açtığında en azından karşısına bir bios ekranı geliyor. Ben de o da olmuyor. Kurulum ve parça bilgileri ilk sayfa da vermiştim. Test edeceğim ayrı sistemim yok. O yüzden sadece bios bip sesleri ile ilerleyebiliyorum. Çözüme ulaşanlar yada konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar çözüm sunabilirse çok sevinirim. Hiç bir çözüm olmaz ise en son arkadaşın yaptığı gibi kasayı toplanmış bir şekilde Vatan 'a götürüceğim ve sorunu onların çözmesini bekleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı