ASUS Scar 16 laptop mavi ekran veriyor ve 95 derece oluyor

yapmayawmero

Picopat
Daha fazla  
Merhaba yeni laptop aldım fakat coil whine var. İnternetten baktığımda neredeyse herkeste olduğunu görünce çok kafama takmadım fakat sorun şu laptopu
Turbo mod + Ultimate Mod'a alınca CPU 95 derecelerde takılıyor ama laptopu Performans mod + Ultimate mod'a alınca CPU 80-85 derece civarında takılıyor.
Ayrıca BIOS Update yaparken laptop mavi ekran yedi sonrasında ise BIOS'a girip ayarları sıfırlayıp 1-2 kere reset atınca düzeldi bir şekilde ta ki 1 saat öncesine kadar. Afterburner açıkken (hiçbir ayar değiştirmedim sadece FPS değerlerine bakmak için indirdim) Valorant'a girene kadardı yani yine mavi ekran verdi ve resetleyince yeniden normalleşti. Sizce yeniden format atayım mı ve sıcaklık değerleri nasıl? (Valorant 2K Full ayarlardaydı.)

Bunu iade edip MSI'a mı yönelmeliyim acaba?

Dosya Ekleri

• d8e140ac-9c7f-4e66-bd51-96e1bc3a99c8.jpg
    d8e140ac-9c7f-4e66-bd51-96e1bc3a99c8.jpg
    104,7 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
ROG Scar 18 kullanıyorum, bios güncellemesi yapmadan önce VMD açmıştım ve bundan dolayı mavi ekran almıştım. Bu ayarı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Armoury Crate üzerinde performans modu kullanırken güç planını performans, turbo modu kullanırken de güç modunu turboya almanızı tavsiye ederim. Eğer ultimate modda kullanmak istiyorsanız Armoury Crate üzerinden "Elle" ayar modunda 3. Opsiyonu seçip fan ayarlarını biraz arttırarak Turbo modun standart ayarlarının üstüne çıkabilirsiniz.
Hocam Vmd kapalı mı olması gerek yok açık mı? Asus'da diskleri görmediği için kapatmıştım hala daha kapalı duruyor.

Dosya Ekleri

• 20231103_151947.jpg
    20231103_151947.jpg
    105,4 KB · Görüntüleme: 16
Hocam Vmd kapalı mı olması gerek yok açık mı? Asus'da diskleri görmediği için kapatmıştım hala daha kapalı duruyor.
Kapalı dursun hocam açınca mavi ekran veriyor. Sizin sorun başka bir şey muhtemelen minidump paylaşın anlayan arkadaşlar yardımcı olurlar.

Coil whine rahatsız edici mi ?
Cihaz boştayken bazen rahatsız edebiliyor, yükte fan sesinden duyulmuyor. Yine de aşırı değil. Her cihazda da yok biraz şans işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı