Asus seri numarasından BIOS sürümü öğrenme

kadiryesil

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir sistem topluyorum. Aldığım işlemcinin yeni anakartımda çalışması için anakartımın BIOS'unun güncel olması gerekiyor fakat parçaları tam toplayamadığım için bilgisayarı açma şansım yok. Anakartımın seri numarasından BIOS'un hangi sürümü yüklü olduğunu öğrenebilme şansım var mı?

Sıfır alıyorsanız ilk sürüm BIOS olur. Aldığınız yerden güncellemesini isteyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@AfroTheHun Öyle bir şart yok. Yaklaşık olarak 1 sene arayla iki MSI H110M Pro VD anakart aldım. Sonradan aldığım anakart Kaby Lake işlemciyi çalıştırdı. BIOS sürümü güncel geldiği için uğraştırmadı beni.

@kadiryesil Seri numarasından bulmak pek mümkün değil sanırım. Eskiden kutu üzerinde belirtiler olurdu ama güncel anakartlarda bu ayrıcalığı görmedim ben. Aldığım MSI marka anakartlar için bu durum geçerliydi. Şansınız varsa ve yeni üretilmiş bir ürün aldıysanız, BIOS sürümünün güncel gelmesi muhtemel.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı