ASUS servis süreci nasıl işliyor?

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
1 yıl önce bu ay aldığım ASUS ROG STRIX G15 cihazım birkaç hafta önce konusunu açıp çözdüğümü sandığım kod 43 ekran kartı hatasından dolayı yine sorun çıkartmaya başladı. Denemediğim şey kalmadı, ben de haliyle servise yollamak istiyorum. MyASUS uygulamasından kayıt açıp yapılıyor galiba, daha önce yollayan arkadaşlar varsa süreç hakkında bilgilendirebilir mi? Şu an tatilde olduğum için cihazın faturası falan yanımda değil, MyASUS üstündeki kayıttan yollasam fatura yine gerekiyor mu ve servissten cevap gelmesi ile ürünün gelmesi ne kadar sürüyor? Ayrıca cihaza taktığım 2. bir SSD var, bunu göndermeden önce çıkarmalı mıyım sizce? İçinde silinmesini itemediğim önemli dosyalar var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 yıl önce bu ay aldığım ASUS ROG STRIX G15 cihazım birkaç hafta önce konusunu açıp çözdüğümü sandığım kod 43 ekran kartı hatasından dolayı yine sorun çıkartmaya başladı. Denemediğim şey kalmadı, ben de haliyle servise yollamak istiyorum. MyASUS uygulamasından kayıt açıp yapılıyor galiba, daha önce yollayan arkadaşlar varsa süreç hakkında bilgilendirebilir mi? Şu an tatilde olduğum için cihazın faturası falan yanımda değil, MyASUS üstündeki kayıttan yollasam fatura yine gerekiyor mu ve servissten cevap gelmesi ile ürünün gelmesi ne kadar sürüyor? Ayrıca cihaza taktığım 2. bir SSD var, bunu göndermeden önce çıkarmalı mıyım sizce? İçinde silinmesini itemediğim önemli dosyalar var. Şimdiden teşekkürler.

ASUS teknik servisi rezalet ama denemenizde fayda var.
Eve geçince cihazı aldığınız yere faturasıyla gidin.

Haklısınız. Garantiye gönderin ve garantiden eve cihaz geldiğinde kuryenin beklemesini söyleyin. Cihazı açıp ekranında vs. sorun var mı diye bakın. Yoksa cihazı alıp kullanabilirsiniz.

Aldığım yer internet. Birkaç güne kardeşim gelicek, faturasını bulmuş eğer granti belgesine gerek yoksa ondan sadece faturayı alıp direkt yollıyım mı sizce? Bir de kendi taktığım 2. Ssdyi sizce çıkartıyım mı?

Aldığım yer internet. Birkaç güne kardeşim gelecek, faturasını bulmuş eğer granti belgesine gerek yoksa ondan sadece faturayı alıp direkt yollıyım mı sizce? Bir de kendi taktığım 2. SSD'yi sizce çıkartayım mı?

Tamamdır. Aldığınız yere bir başvurun derim.
Windows kurulu SSD / HDD dışında tüm SSD'leri çıkarabilirsiniz.

1658405260565.png

Ürünü MyAsus'a da kaydedemiyorum, gel bir de bununla uğraş...

Merhaba
Bende Asus laptopumu teknik servise göndereceğim fakat ben rma Asus sitesinden başvuru yaptım. E posta yolu ile bilgilendirilecegim yazıyordu ama herhangi bir şey gelmedi. Senin sürecin hakkında ve yapılanlar hakkında bilgilendirebilir misin ?

@SualpSener

Merhaba
Bende Asus laptopumu teknik servise göndereceğim fakat ben rma Asus sitesinden başvuru yaptım. E posta yolu ile bilgilendirilecegim yazıyordu ama herhangi bir şey gelmedi. Senin sürecin hakkında ve yapılanlar hakkında bilgilendirebilir misin ?

@SualpSener
Cuma başvurdum pazartesi günü geri dönüş yapıldı. Ups alıcak dendi ama gelmediler, ben kendim teslim ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı