ASUS STRIX G15 vs ASUS ZEPHYRUS G15

KaptanMer

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar haftaya yeni laptop alacağım ve bu ikisinden biri olacak, tam karar veremedim. ASUS ZEPHYRUS G15'da kalite sorunu var diyenler var ama ASUS STRIX G15'den daha iyi performansı da var diyorlar, hangisini tavsiye edersiniz?

ASUS STRIX G15: Asus Strix G15 Amd Ryzen 7 5800H notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

ASUS ZEPHYRUS G15: Asus Zephyrus G15 Amd Ryzen 7 5800HS Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
Zephyrus daha kompakt, taşınabilirlik konusunda da. Fakat güçlü bir cihazdır.
Strix zaten canavar, performanslı bir diğer cihaz. Çok ince bi çizgi. Bende tam karar veremedim ama Zephyrus alırdım şahsen.

Vatan'da fiyatlar genellikle daha pahalı olur diğer ürünlere göre, burada da aynı durum var.
Ancak iki üründen birisini seçmek kişisel tercihlere dayanıyor.
Strix kalın, ağır bir cihaz iken Zephyrus hafif, ince ve taşınması kolay bir cihaz. Tabii Zephyrus'un ince olmasının sonuçları da var. Bu ekran kartının daha güçsüz olması.
Bütçenizi biraz daha arttırma şansınız var mı?

Taşımadan yana sıkıntı çekmem, biraz büyük ve ağır olması benim için sorun değil diyorsanız STRIX öneririm, diğerinden daha güçlü ve performanslı olacaktır.

Hocam g ile zeyp serisinin farkı kompaktlıkta ve bu kompakt yapının getirileri var daha düşük güçler daha yüksek ısılar gibi aralarında genel olarak 3-4 derece fark ediyor performans konusunda ne kadar yakın görünselerde g bir tık öne çıkıyor şahsi fikrim ben olsam g alırdım eğer üst segment bir zeyp bulursanız düşünün bence S17 ya da Duo SE15 harici zeyprus düşünmenizi tavsiye etmem.

Vatan'da fiyatlar genellikle daha pahalı olur diğer ürünlere göre, burada da aynı durum var.
Ancak iki üründen birisini seçmek kişisel tercihlere dayanıyor.
STRIX kalın, ağır bir cihaz iken Zephyrus hafif, ince ve taşınması kolay bir cihaz. Tabii Zephyrus'un ince olmasının sonuçları da var. Bu ekran kartının daha güçsüz olması.
Bütçenizi biraz daha arttırma şansınız var mı?

Yok maalesef.
Bence sen o paraya 4000 daha ekleyip Legion Pro al. MUX + 1600p ekran + 3070 gayet fiyat performans.
Keşke alabilsem ama sınırım 17000.

Evet ikisi de güzel laptoplar fakat 1.deki pil bataryası ve FreeDOS oluşu yeterli değil, 2.sinde bu sene no AMD no buy senesi olması ayrıca 4 çekirdekli olmasından dolayı düşünmedim sadece oyun değil kodlama üzerinde de çalışacağım için 6 çekirdek üstü olması kriterlerimden biriydi. Ama önerilerin için sağ ol.
Tüm geri dönüşler için teşekkürler arkadaşlar ASUS STRIX G15 aldım.

Son düzenleme:
Evet ikisi de güzel laptoplar fakat 1.deki pil bataryası ve FreeDOS oluşu yeterli değil, 2.sinde bu sene no AMD no buy senesi olması ayrıca 4 çekirdekli olmasından dolayı düşünmedim sadece oyun değil kodlama üzerinde de çalışacağım için 6 çekirdek üstü olması kriterlerimden biriydi. Ama önerilerin için sağ ol.
Tüm geri dönüşler için teşekkürler arkadaşlar ASUS STRIX G15 aldım.
Aynı ürünü bende almayı düşünüyorum ekran kalitesi hakkında olumsuz yorumlar okudum sizce bir sıkıntı var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı