ASUS STRIX GTX 970 ekran kartı yamuk duruyor

Aa sizinkide STRIX serisi havalandırmada bir sıkıntı görmüyorum altı yeterince açık zaten kasa kapağı açık kullanıyorsunuz termal macunu yakın vakitte yenilediğinizi yazmışsınız 80 derece ve üstü yeni yenilenmiş termal macunlu bir STRIX için normal değil kanaatimce önce kart soğukken bir FurMark testi yapın birden mi 80 dereceye çıkıyor yoksa yavaş yavaş mı kontrol edin ama bence termal macununuz ya kalitesiz ya da yanlış sürmüş olabilirsiniz fazla termal macun kullandıysanız çiple soğutucu arasında ısı iletimi zor olacaktır yani bir işe yaramaz eğer soğutma sisteminde ( ekran kartı üzerindeki fan ve soğutucu blok) bir sıkıntı yoksa temiz ise termal macunu tekrar kontrol etmenizi öneririm internetten biraz araştırma yaparak ekran kartına nasıl termal macun sürülür en doğru sürme biçimi nasıl olur bulabilirsiniz ama çok ince 1 bezelye tanesi kadar termal macun o çipi rahatlıkla kaplayabilir bunu elinizde varsa kartvizit ya da ona benzer şeylerle sürebilirsiniz bunları bir yapın değerler değişmezse eğer bir FurMark testine sokun tekrardan bu işlemleri yaptıktan sonra değerleri kontrol ederek bir sonuca varılabilir bu arada bende kartın 2. sahibiyim ilk sahibi hiç kartı açmamış bende furmark testine soktuğumda 80 dereceye anlık çıkıyordu kart ihtiyar olduğu için kartın içini açtığımda termal macunun artık bir harç edasıyla resmen duvar oluşturduğunu gördüm tabi biliyordum bu sıcaklık değerinin termal macundan dolayı olduğunu çünkü diğer değerler (voltaj akım frekans vs.) normaldi:)
Hocam macunu gayet güzel sürdüm niye böyle oldu bilmiyorum.

Sıcaklık aniden çıkıyor, yükten alınınca aniden iniyor. Anlık olarak.

Hocam macunu gayet güzel sürdüm niye böyle oldu bilmiyorum.

Sıcaklık aniden çıkıyor, yükten alınınca aniden iniyor. Anlık olarak.

Tarihi geçmiş uygun şartlarda saklanmamış macun kullanmış olabilir misiniz macunun markası nedir özellikle fanlarınız dönüyor mu sağlam mı bunları tekrar kontrol edin GPU'nun soğutucu blokla birleştiğine emin olun termal pedler varsa onları kontrol edin bir yerlerde yanlış yapıyor olabilirsiniz hepsinden eminim ben arkadaşım diyorsanız bir de ekran kartı BIOS güncellemesi deneyin ASUS'un sitesinde mevcut :)

Yeni konular

Geri
Yukarı