Asus Strix GTX950 Overclock

Kutay Yağcı

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ben bir kaç ay önce Asus GTX950 Strix 2GB OC aldım. Bu kartın GPU Boost Clock(MHz) değerini daha da yükseltebilir miyim? Şu anda OC moddaki veriler aşağıdaki fotoğrafta. En fazla 1594 oluyor ve ben bu değere kadar yükseltirsem ne gibi sorunlarla karşılaşırım?

Sistem: İntel i7-3770K, Asus Strix GTX950, 8GB DDR3 bellek, windows 10 pro 64-bit.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sende de oyun oynarken GPU Voltage mV 1212 mi oluyor? GPU Clock MHz gaming modda 1430 MHz olarak çalışıyor bende. Bunu 1530 MHz ye yükseltiyorum. Diğer değerler aynı faka FPS arması gerekirken düştü. GTA 5'te denedim. OC moduna basınca 1468 MHz çalışıyor. Far Cry Primal'de 5-10 FPS arttı böyle yapınca. Ama GPU Clock MHz ne kadar artırsam da sıcaklık değerleri hep aynı gösteriyor. PC arka çıkış fan yine ılık üflüyor. FPS de fazla değişiklik olmuyor ama sonuçta ihtiyaç olmadıkça kurcalamamak en iyisi.

Bendeki değerler bunlar ve bu değerlerin üzerine çıkamıyorum. Ancak internette biraz gezindiğimde bir çok kişinin 1500MHz'nin üzerine çıkabildiğini gördüm.

OC modunda bende 1367MHz'de çalışıyor. Sizdeki de 950 mi yoksa başka bir kart mı?

Dosya Ekleri

• OC.JPG
    OC.JPG
    52,7 KB · Görüntüleme: 152
Bendeki değerler bunlar ve bu değerlerin üzerine çıkamıyorum. Ancak internette biraz gezindiğimde bir çok kişinin 1500MHz'nin üzerine çıkabildiğini gördüm.

OC modunda bende 1367MHz'de çalışıyor. Sizdeki de 950 mi yoksa başka bir kart mı?
Evet bende Asus Strix GTX950 var. Bende gaming modda 1430 MHz'de çalışıyor. 65 C'yi geçtiğinde bazen 1418MHz'e düşüyor. Sitesinde diğer bileşenlere göre saat hızı farklılık gösterebilir yazıyordu. Belki de bu sebepten de olabilir. Anakarttan falan fark ediyordur belki. Bende B150m Bazooka anakart var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı