Asus Strix OC GTX 1070 Coil Whine

Benimde GTX 1080'im vardı onda da CW sorunu çıkmıştı, garantiye gönderdim tamir edemedikleri için iade/değişim formu gönderdiler. Daha sonra o formu ekran kartını satın aldığın yere gönderiyorsun, yeni kart ya da para iadesi alıyorsun.

Benimde GTX 1080'im vardı onda da CW sorunu çıkmıştı, garantiye gönderdim tamir edemedikleri için iade/değişim formu gönderdiler. Daha sonra o formu ekran kartını satın aldığın yere gönderiyorsun, yeni kart ya da para iadesi alıyorsun.
Hocam şimdi sıkıntısız kullanıyor musunuz kartı, bu işlem kaç gün sürdü? Ve değişim yaparsam aynı modeli alabilir miyim?
Hocam şimdi sıkıntısız kullanıyor musunuz kartı, bu işlem kaç gün sürdü? Ve değişim yaparsam aynı modeli alabilir miyim?
@GuiKita

Son düzenleme:

@GuiKita
Asus'a kartı UPS kargo ile gönderdim, 2 gün içinde sonuç çıktı, 1 gün sonra da iade/değişim formu elime geldi. Yani Asus'un garanti servisi hızlı çalışıyor fakat sizin kartı satın aldığınız firmaya formu gönderdiğiniz zaman bu o firmanın ilgisine bağlı. Şahsen ben incehesap.com'u mart ayından beri bekliyordum, geçen hafta param geldi. Tabiki de kartı gönderdiğiniz zaman firmanın stoklarında mevcutsa aynısı ile, değilse de para iadesi yapıyorlar. O da senin seçimin.

Birebir misliyle değiştirme olayı yok artık.
Ya ürünün aynısı veriliyor.
Ya para iadesi yapılıyor.
Yada tüketici para iadesinin üzerine para ekleyerek üst model ekran kartı seçme hakkı var.
Yada para iadesi aldığı anda parasının yettiği kadar ekran kartı alabiliyor.

Not olarak şunu söylemek istiyorum. İnternet üzerinde X firmanın değişim veya para iadesi kararı verdiği zaman satın aldığı yere giderek mağaza o ürünün değerinde başka bir ürün veriyor diyenler var. Böyle bir şey yok.
Bir satıcı yapacağı değişim için aynı üründen vermek zorunda.
Tüketici aynı ürünü almak istemiyor başka bir markanın ürününü istiyorsa. Satıcı para iadesini yapar. Sonra para iadesi yapılan bedelin miktarı neyse tüketici ona göre ürün seçer.

Birebir misliyle değiştirme olayı yok artık.
Ya ürünün aynısı veriliyor.
Ya para iadesi yapılıyor.
Yada tüketici para iadesinin üzerine para ekleyerek üst model ekran kartı seçme hakkı var.
Yada para iadesi aldığı anda parasının yettiği kadar ekran kartı alabiliyor.

Not olarak şunu söylemek istiyorum. İnternet üzerinde X firmanın değişim veya para iadesi kararı verdiği zaman satın aldığı yere giderek mağaza o ürünün değerinde başka bir ürün veriyor diyenler var. Böyle bir şey yok.
Bir satıcı yapacağı değişim için aynı üründen vermek zorunda.
Tüketici aynı ürünü almak istemiyor başka bir markanın ürününü istiyorsa. Satıcı para iadesini yapar. Sonra para iadesi yapılan bedelin miktarı neyse tüketici ona göre ürün seçer.
Misli İle Değişim Durumu Kullandığınız Ürün Stokta Yoksa ve Siz Değişim talep ediyorsanız aynı segmentte Markanın bir ürününü temin ediyorlar diye biliyorum dostum :kararsız:;)

Yok öyle birşey.
Tüm markaların müşteri hizmetleri veya mağazaların yetkili kişilerine gidip sorun.
Önceki yorumda söylediğim şeyi söyleyecekler.

Sana kendimden örnek vereyim.
Vatan Bilgisayar üzerinden ASUS ROG Strix 1070 Ti A8G modeli için 3 kez servis raporu ile değişim veya para iadesi kararı verildi.
En sonunda ürünün stoğu bitmişti.
Eğer bu ürünü temin edemiyorsanız misli ile değişim hakkını uygulamamızı istiyorum dediğim zaman.
Bu hakkın artık geçersiz olduğunu belirttiler.
Bende ASUS markasını aradım ve bilgi aldım.
Markanın verdiği bilgi şu şekilde.
Değişim veya para iadesi verilmiş ürünün aynısı ile değişimi veya para iadesi yapılır.
Misli ile değişim artık şu şekilde oluyor markanın verdiği bilgiye göre X bir ürünün üst modeli ile değişim yapılması için tüketici fiyat farkını ödemelidir. Bilgisi verildi.

Ben bu durumu çok araştırdım. THH üzerinden bilgi dahi aldım.
THH yetkilisinin verdiği bilgi ise siz değişim hakkınızı kullanmak isteyip size aynı ürünü temin etmiyorlar ise şikayetçi olup 30 gün içinde uyarı gönderilir ve satıcı size bu ürünü sağlamak zorunda olacaktır denildi.
Eğer misli ile değişim talep ediyorsanız fiyat farkını ödemeniz gerekmekte oldu.

Bazı kişiler eski ürünler alıp stok olmadığı sorunlu cihazlar ile üst model ürünler aldıkları için zamanında artık markayı korumak adına böyle olmuş.

Özetlemek gerekirse artık satıcı size bir ürünü temin edemiyorsa para iadesi yapıyor sadece.

Yok öyle birşey.
Tüm markaların müşteri hizmetleri veya mağazaların yetkili kişilerine gidip sorun.
Önceki yorumda söylediğim şeyi söyleyecekler.

Sana kendimden örnek vereyim.
Vatan Bilgisayar üzerinden ASUS ROG Strix 1070 Ti A8G modeli için 3 kez servis raporu ile değişim veya para iadesi kararı verildi.
En sonunda ürünün stoğu bitmişti.
Eğer bu ürünü temin edemiyorsanız misli ile değişim hakkını uygulamamızı istiyorum dediğim zaman.
Bu hakkın artık geçersiz olduğunu belirttiler.
Bende ASUS markasını aradım ve bilgi aldım.
Markanın verdiği bilgi şu şekilde.
Değişim veya para iadesi verilmiş ürünün aynısı ile değişimi veya para iadesi yapılır.
Misli ile değişim artık şu şekilde oluyor markanın verdiği bilgiye göre X bir ürünün üst modeli ile değişim yapılması için tüketici fiyat farkını ödemelidir. Bilgisi verildi.

Ben bu durumu çok araştırdım. THH üzerinden bilgi dahi aldım.
THH yetkilisinin verdiği bilgi ise siz değişim hakkınızı kullanmak isteyip size aynı ürünü temin etmiyorlar ise şikayetçi olup 30 gün içinde uyarı gönderilir ve satıcı size bu ürünü sağlamak zorunda olacaktır denildi.
Eğer misli ile değişim talep ediyorsanız fiyat farkını ödemeniz gerekmekte oldu.

Bazı kişiler eski ürünler alıp stok olmadığı sorunlu cihazlar ile üst model ürünler aldıkları için zamanında artık markayı korumak adına böyle olmuş.

Özetlemek gerekirse artık satıcı size bir ürünü temin edemiyorsa para iadesi yapıyor sadece.
Olabilir ben 1 ay önce sordugumda bana bu şekilde bilgi verilmişti :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı