ASUS Strix R9 390X DirectCU III OC Edition İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

ASUS Strix R9 390X DirectCU III OC Edition ekran kartının performansına ve özelliklerine video incelememizde yakından bakıyoruz. İşte AMD’nin yeni R9 300 serisinin en güçlü ekran kartı R9 390X… //www.youtube.com/watch?v=l1VqPDjN7C4 00:10 – Yeni 300 ailesinin en üst modeli R9 390X 00:20 – Strix Gaming serisinde yeni DirectCU III soğutma sistemi de kullanılmaya başlandı. 00:45 – GPU Tweak

ASUS Strix R9 390X DirectCU III OC Edition İncelemesi Technopat

1511113.gif

Daha fazlası...

R9 290X ile arasındaki tek fark daha hızlı belleklerle gelmesi olan 390X bize tek bir şeyi gösteriyor: Hawaii daha fazla bant genişliğinin hakkını verebilecek bir GPU.

Sapphire R9 390x 1520 liraya bulunuyor. Aradaki fiyat farkını ve performansını nasıl değerlendirirsiniz. Tahmini kaç fps fark olur aralarında ?
1080p için aralarında 350 lira fark olan R9 290x alınıp 3 sene sonra 4 k da 60 fps verebilen kartlara yönelmek doğru olurmu ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

Uzun sonuç değerlendirmelere bayılıyorum. Çok güzel bir inceleme olmuş. Elinize, ağzınıza sağlık.

Nova bilgisayarda 1800 tl sapphire 1577 aradaki fiyat farki baz alindiginda sapphirenin bi eksiği olduğunu dusunmuyorum sonucda ayni gpu 250tl fark var neyin farki bu 250 tl ?

Nova bilgisayarda 1800 tl sapphire 1577 aradaki fiyat farki baz alindiginda sapphirenin bi eksiği olduğunu dusunmuyorum sonucda ayni gpu 250tl fark var neyin farki bu 250 tl ?

Ciddi misin sen? Sapphire o çöp kartlarına fazla bile para alıyor.

Gerçekden sapphire alirsam fps farki olurmu soğutma sistemleri farkli sadece birde ben sapphire fury almayi dusunuyordum asus r9 390x mi alsam 10fps farki var aralarindada 4k monitorum var sapphire alsam bozulurmu

Sapphire ile can çekişen okadar çok kullanıcı var ki anlatamam. FPS farkı olur. Şöyle olur ki Sapphire grafik işlem birimini soğutamaz ve frekans düşer. Dolayısıyla FPS de düşer. Sapphire alırsan elinde kalma ihtimali epey yüksek.

Konuyu ben saptırdım farkına varmadan. Özür dilerim. Bunun için yeni konu aç derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı