ASUS STRİX RX480 O8GB Fan Sorunu

snrkaan

Kilopat
Makaleler
6
Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım. Daha geleli bir hafta olmadı. Ama ekran kartında ki 3 fanda bir anda durduk yere tam güç çalışmaya başlıyor. Reset atarsam düzeliyor ancak ve sonra yine oluyor. GPU Tweak 2 de etki etmiyor. Nedeni nedir? Garantiye mi yollamalıyım?

Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım. Daha geleli bir hafta olmadı. Ama ekran kartında ki 3 fanda bir anda durduk yere tam güç çalışmaya başlıyor. Reset atarsam düzeliyor ancak ve sonra yine oluyor. GPU Tweak 2 de etki etmiyor. Nedeni nedir? Garantiye mi yollamalıyım?
Hedef 65-75 arasında fanların sacmaladigini okumustum fan ayarını bu aralıkta bırakmamayi deneyin.

Kardeşim aynı sorunu ben yaşadım. 2 gun oldu alali RX480 Dual OC 4 GB modeli var. 2 fan bir anda ful hızda çalıştı. Sonra fanlar çalışmadı. Sorunu nasıl çözdünüz cok acil yardima ihtiyacım var :(

Kardeşim gpu tweak yüzünden oluyo. Bildiğiniz gibi led ışıkların rengini ayarlıyabiliyosunuz ben ışıkları sıcaklığa göre ayarladığımda bu problemle karşılaştım artık ledin ışıklarını sabit tutuyorum hep tek renk yanıyo kaç hafta geçti bi sorunla karşılaşmadım.bu ışıklandırma seçeneği gpu tweak' i buga sokuyor dikkat edersen fanlar son güçte çalışırken fan devrine bak 0 gözükecektir.

Kardeşim gpu tweak yüzünden oluyo. Bildiğiniz gibi led ışıkların rengini ayarlıyabiliyosunuz ben ışıkları sıcaklığa göre ayarladığımda bu problemle karşılaştım artık ledin ışıklarını sabit tutuyorum hep tek renk yanıyo kaç hafta geçti bi sorunla karşılaşmadım.bu ışıklandırma seçeneği gpu tweak' i buga sokuyor dikkat edersen fanlar son güçte çalışırken fan devrine bak 0 gözükecektir.

Kardesim benim ekran kartında ışık yok. Hicbir sekilde çözemedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı