Çözüldü ASUS ROG RTX 2060 STRIX fan sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ogul Sadi

Decapat
Daha fazla  
RTX 2060 ekran kartım PC biraz çalıştıktan sonra fanlar dönüyor, duruyor. Dönüyor, duruyor. PC'yi temizlememe rağmen (tozunu) hala devam ediyor. Ne yapabilirim?

Çözüm
Ekran kartınız belirli bir sıcaklığa erişir. Eriştiği zaman ise fanlar dönmeye başlar ve sıcaklığı düşürdüğü vakit fanlar yeniden durur. Bu toz kaynaklı bir sorun değil. Gayet doğal bir şey.
Ekran kartınız belirli bir sıcaklığa erişir. Eriştiği zaman ise fanlar dönmeye başlar ve sıcaklığı düşürdüğü vakit fanlar yeniden durur. Bu toz kaynaklı bir sorun değil. Gayet doğal bir şey.

Hayır ama çok fazla oluyor. Fan ömrüne sıkıntısı olur mu? İki de bir durup başlatması.

Hayır ama çok fazla oluyor. Fan ömrüne sıkıntısı olur mu? İki de bir durup başlatması.

Hayır fan ömrüne bir sıkıntısı olmaz. Kullandığınız model zaten direkt olarak sıcaklığa bağlı olarak fanlarını sürekli döndürüp, durduran cinsten bir model. Aynı şekil ASUS ROG STRIX RX 570 kullanıyorum. Aynı şekil kartın fanları bir duruyor, bir dönüyor.

Çok takılmamak lazım bu fan dönme mevzusuna. Kart zaten kendi ayarlıyor o mevzuyu.

Hayır fan ömrüne bir sıkıntısı olmaz. Kullandığınız model zaten direkt olarak sıcaklığa bağlı olarak fanlarını sürekli döndürüp, durduran cinsten bir model. Aynı şekil ASUS ROG Strix RX 570 kullanıyorum. Aynı şekil kartın fanları bir duruyor, bir dönüyor.

Çok takılmamak lazım bu fan dönme mevzusuna. Kart zaten kendi ayarlıyor o mevzuyu.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı