Çözüm Asus STRIX Z270E 960 EVO SSD'yi Görmüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fthcnsz

Hectopat
Daha fazla  
Asus STRİX Z270E GAMİNG anakartım ve 1 TB 960 EVO M.2 SSD var. Lisansım Windows 8 İSO'sunu USB Flash disk e attım kurulumu başlatıyorum kurulum ekranı geldiğinde SSD'yi görmüyor sorun mu var diye. Windows 10 taktım SSD'yi gördü ama orijinal lisansım win 8 onu kurmam lazım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 eski bir işletim sistemi ve Z270 yonga setine doğrudan detsek vermiyor olabilir. Ayrıca NVMe SSD'lere UEFI kurulum yapmalısınız.

Şöyle bir yol deneyebilirsiniz: Yonga seti sürücüsünü bir USB belleğe atıp kurulum ekranında bu sürücüyü yüklemek. Sonrasında 8 kurup bunu 10'a yükseltebilirsiniz ücretli olarak.

Sahi Windows 10 ücretsiz iken neredeydiniz? Neden yükseltmediniz?

Ya da en iyi çözüm: 100 TL civarında OEM Windows 10 lisansı almak.

İşlemciniz 7. nesil intel mi? Onların sadece windows 10 u desteklediklerini biliyoruz. (Açıkası windows 8.1 i de görüyor SSD yi.) Aynı sorundan ben de muzdaribim, windows 10 oem lisansı aldım 8.1 yüklemedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı