ASUS Telefonların Brick Olma Sebebi IMEI Çalınması Olabilir mi?

FalconBey

Kilopat
Hocam bizim evde zenfone 5 ve 6 boşta duruyodu ikiside brick oldu durduk yere.
Bu da öyle bişey olabilir mi acaba? IMEI kaynaklı.

Konu moderasyon tarafından açılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ara bi haber karşıma çıkmıştı belirli bir süre içine hat takılmayan telefonlar kapatılacak tarzında belki ondandır bir araştırın isterseniz.

Bir ara bi haber karşıma çıkmıştı belirli bir süre içine hat takılmayan telefonlar kapatılacak tarzında belki ondandır bir araştırın isterseniz.
O öyle değil. 1 yıl boyunca sinyal alınamayan cihazların IMEI kaydı silinecek haberi o. Cihazı bozmayacak. Ayrıca kanun kabul edileli 1 ay bile olmadı, yani böyle bir şey olsa bile yaklaşık 11 ay var. 🙂

IMEI numarası çalınan telefonlar brick olmaz sadece açıldığı zaman sinyal almaz. Telefonlar beklemekten zarar görmüş olabilir. Bataryayı 5-6 ay boyunca kullanmamak bataryanın ölmesine sebep olabiliyor. Belki batarya yüzünden birden çalıştırınca zarar görmüştür.

IMEI numarası çalınan telefonlar brick olmaz sadece açıldığı zaman sinyal almaz. Telefonlar beklemekten zarar görmüş olabilir. Bataryayı 5-6 ay boyunca kullanmamak bataryanın ölmesine sebep olabiliyor. Belki batarya yüzünden birden çalıştırınca zarar görmüştür.
Hocam yabancı forumlarda da çok gördüm Zenfone serisinde durduk yere brick olma olayını ancak sorunu anlamadım.
Unbrick etmeyi denedim ancak bazı şeyleri yanlış yaptım cihazı evde bulabilirsem tekrar deneyeceğim.

Hocam yabancı forumlarda da çok gördüm Zenfone serisinde durduk yere brick olma olayını ancak sorunu anlamadım.
Unbrick etmeyi denedim ancak bazı şeyleri yanlış yaptım cihazı evde bulabilirsem tekrar deneyeceğim.
Eğer düzelttikten sonra cihazı kullanacaksanız mutlaka bataryayı kontrol ettirin derim. Kolay gelsin şimdiden...

Yeni konular

Geri
Yukarı