Çözüldü ASUS Thor serisi piyasadan toplandı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

crazymurat34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
ASUS Thor serisi güç kaynağı almak istiyorum. Stok sıkıntısı olduğu için, DepoPark sitesine mail attım.

Thor.jpg

Doğru mu? @Recep Baltaş @Ali Güngör

Çözüm
Tamamen yalan bilgi imiş. ASUS'tan açıklama geldi arkadaşlar:

Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil.

Yeni RTX 3000 serisi ile beraber talep çok arttı. PSU talebi ortalamada 5 kat büyüdü ancak yine de ürün yetişmiyor.

Son zamanlardaki üretim sorunları ve yükleme problemleri ile de iyice temin süreleri uzadı.

Ancak yine de hemen her hafta ürün geliyor.

En az 10 sitede de ürünü bulabilirsiniz. Bazıları:

Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil.

Yeni RTX 3000 serisi ile beraber talep çok arttı. PSU talebi ortalamada 5 kat büyüdü ancak yine de ürün yetişmiyor.

Son zamanlardaki üretim sorunları ve yükleme problemleri ile de iyice temin süreleri uzadı.

Ancak yine de hemen her hafta ürün geliyor.

En az 10 sitede de ürünü bulabilirsiniz. Bazıları:

Çözüm
Strix serisinde ufak tefek bazı sorunlar var evet, ancak Thor serisi Focus Plus tabanlı bile değil.

The ROG Thor units are based on the Seasonic Prime Ultra Platinum platform and are built to very high standards, as we would expect from Seasonic. The OLED screen is a modification by ASUS which showcases the current power draw. The information delivered to the screen is processed by a micro controller.
Prime Ultra Platinum tabanlı bir ünite diyebiliriz. İç yapı kalitesini anlatmaya ihtiyaç duymuyorum.
Kitguru incelemesinde beşinci sayfaya gittiğiniz zaman yapılan bazı sentetik testler de var, bir sorun görünmüyor.
Ripple değerleri çok iyi durumda.
AC Ripple (mV p-p)
DC Load+3.3V+5V+12V5VSB
100W1051510
225W1051510
450W1051510
675W15102015
850W20102015
Voltaj regülasyonu gayet iyi.
Bu incelemede -12V kanalı biraz standart dışına çıkmış ama o da dert edilebilecek bir durum değil, hem uyumluluk adına konuluyor hem de yüzde yüz yükten bahsediyoruz, diğer yük derecelendirmelerinde değerler çok iyi.

Özetle sorunlu bir ünite değil.

Milletin yaklaşık 1 sistem parasına* aldığı PSU'lar dandik markalar gibi patlasaydı herhalde ASUS firması kepenk kapatırdı :D.
Sadece patlamak olarak düşünmeyin, ki o forumda bomba olarak bilinen güç kaynaklarının da çok az bir kısmı "patlıyor". Örneğin yazdığım mesajda Focus Plus ünitelerinin bir sorunundan bahsettim. Yüksek güç isteyen ekran kartlarında; RX6900XT, RTX 3080, 3090 gibi kartlarda anlık güç tüketimi 400W gibi seviyelere çıkabildiği için ani akım koruması devreye girebiliyor.

Aynı gün içinde açıklama yapmaları çok iyi. Konu olarak da paylaşırsanız daha fazla kişinin açıklamadan haberi olacaktır. :)

Bu PSU'nun bana göre tek eksisi OLED ekranı. İki tarafa da konmalıymış, iki tarafa koymak maliyetli olacaksa da şu anki konumunun tam karşı tarafına konmalıymış ekran. Elektirik tehlikeleri meydana getirecek kadar büyük bir hata değil belki ama tasarımsal bir sorun. Asus bunu da duyup bu şekilde bir geliştirmede bulunursa çok yararlı olur.
Şahsen ülkemizde satılan OLED ekranlı PSU modellerinin de artış yaşamasını da isterim.
İlgi ve alakanız için teşekkürler.

Bu modeli ben de çok takip ettim. Stok sorunu oluyor. Çok nadiren ürün geliyor. 850w olan modeli stoklarda denk getirebilmek için neredeyse 1 yıl bekledim ve yaklaşık 2-3 hafta önce QP'de stoğa girdiğini görür görmez sipariş verip aldım. Stoğa 1 adet girmiş sanırım çünkü ben aldıktan sonra satışa kapatıldı. Alacak arkadaşlara önerim, ürünü sürekli takip edin. İyi forumlar.

Duyuru.

Osman aydın (depopark müşteri hizmetleri) olarak müşterimizin sormuş olduğu bir soruya iş yoğunluğu kaynaklı ürünleri karıştırarak hatalı bir cevap vermiş ve bu cevap sistemimizdeki bir sorundan dolayı aynı yazılım altyapısını kullandığımız firma olan sitem.com.tr olarak görünmüştür.

Bu cevabımla alakalı hem ASUS hem de sitem.com.tr yi zan altında bıraktığım için bir açıklama ve özür ihtiyacı doğmuştur.

Bu konu ile alakalı olarak öncelikle soruyu soran müşterimizden, sonrasında ASUS ve sitem.com.tr markalarından özür dilerim...

İş yoğunluğu kaynaklı ürünleri karıştırarak hatalı bir cevap vermiş
Merhaba, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Peki hangi ürün toplatılıyor piyasadan, onunla ilgili bilgi verebilir misiniz acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı