ASUS ROG Thor 850W almak mantıklı mı?

Bütçe
6500

Beyo_61

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX Gri Kamuflaj 3000MHz CL16 DDR4
İşlemci
İntel Core i5 12.400F
Bu konuyu açma sebebim almak mantıklı mı emin olamadım, pahalı bir güç kaynağı ama çok güzel onun yerine çok daha düşük bir fiyata MSI MPG A750GF güç kaynağını da alabilirim o yüzden sormak istedim.

1677346321971.png

1677346344169.png

Yani bu kadar vermeme değer mi geleceğe dönük olsun istiyorum ama çok pahalı. Normalde bütçem çok değildi ama arttırdım ama ne kadar cepte kalırsa o kadar iyi.

Bu konuyu açma sebebim almak mantıklı mı emin olamadım, pahalı bir güç kaynağı ama çok güzel onun yerine çok daha düşük bir fiyata MSI MPG A750GF güç kaynağını da alabilirim o yüzden sormak istedim.

Eki Görüntüle 1681991

Eki Görüntüle 1681993

Yani bu kadar vermeme değer mi geleceğe dönük olsun istiyorum ama çok pahalı. Normalde bütçem çok değildi ama arttırdım ama ne kadar cepte kalırsa o kadar iyi.
Hocam çokta gerekli değil gibi ama yine de siz bilirsiniz tabi

Eki Görüntüle 1681991

Eki Görüntüle 1681993

Hiçbiri.
Deep Cool PK750D 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu al yeter boşa para verme.

Pahalı yani, marka takıntın yok ise, ucuz olanı alın.

Hocam çok da gerekli değil gibi ama yine de siz bilirsiniz tabii.

Bende çok gerekli bulmadım birkaç artısı var işte şunlar.
100W daha yüksek.
80Plus değeri daha yüksek.
Soğutması ASUS'un çok daha iyi pasif soğutması bile var.
ASUS ROG Thor'un tasarımı çok hoş.
Gibi bazı artıları var fakat 3500 TL fark edecek kadar değer mi bilemedim.
Bir daha değiştirmek istemiyorum kolay kolay PSU şu anki güç kaynağım bozuk bir daha da Corsair almayacağım pişman etti.
Şu anki güç kaynağım Corsair cx 750M 750W.

Hocam bu çok düşük fiyatlı değil mi bir sıkıntı çıkarmasın?

100W daha yüksek.
Bir daha değiştirmek istemiyorum kolay kolay PSU şu anki güç kaynağım bozuk bir daha da Corsair almayacağım pişman etti.

Hocam FSP ye baktınız mı?

100W daha yüksek.

Sıkıntı çıkarmaz alabilirsin.

Bakmadım hocam çünkü vatandan alacağım güç kaynağını ve sanırım yoktu vatan da.
Vatan harici bir yerden alma şansınız varsa bakmanızı tavsiye ederim hocam ancak Thor almayın derim hem bütçenizi zorlamaya gerek yok

İkisi de sağlam ve güzel modeller ama Asus'un fiyatı anormal açıkçası. Platinium olması enerji verimliliğinin biraz daha iyi olduğunu gösteriyor ama aradaki devasa fiyat farkı sadece bundan kaynaklı değil. Üzerine koyduğu ufak OLED ekran, ışıklar falan, biraz da marka algısıyla daha yüksek bir fiyata çıkıyor. Bir de bazı ürünler stoklarda azalınca fiyatları uçuyor, belki o ürün de stokta az kalmış olabilir. Yani benim önerim o parayı ASUS modeline vermek yerine, ekstra 1TB fazla SSD alırsınız, bir RAM takarsınız, gerek yok.

Bu arada iki firma da güç kaynağı ürünlerini kendi üretmiyor, başka üreticilere ürettiriyor diye biliyorum. Ana üreticiler; FSP, High Power gibi markalardır, onların da orta ve üst sınıf ürünleri gayet sağlamdır. Bilginize. Örneğin şu model;

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı