ASUS TP500LB Laptop Adaptörünü fişe takınca kıvılcım çıkması

bgctwi

Hectopat
Arkadaşlar ASUS TP500LB sahibiyim. Bu bilgisayarın adaptörünü fişe takınca baya kıvılcım çıkarıyor topraklı bu arada priz. Bilgisayarı da fişe taktığımda adaptörün prize bağlı olduğu kısımdan 5-10 dk'da bir elektrik cızırtısı geliyor. Bu durum bilgisayara zarar verir mi ne yapmalıyım?
@Recep Baltaş @Nazım Paşa

Son düzenleme:
Hocam kıvılcım çıkıyorsa sakın ha sakkın o adaptörü pc nize takmayın

BEnim anakartımı yaktı bu tarz bir durum
Aletin de anakartını bulamadım pert oldu Samsung'cuğum

Hocam kıvılcım çıkıyorsa sakın ha sakkın o adaptörü pc nize takmayın

BEnim anakartımı yaktı bu tarz bir durum
Aletin de anakartını bulamadım pert oldu Samsung'cuğum
Ya bu orijinal adaptör çakma olsa zaten paylaşım yapmam. Prize takıyorum başlangıçta kıvılcım çıkarması normal eski bilgisayarımın adaptörüde öyleydi. Ama bilgisayarı adaptöre bağlayınca arada adaptörden cızırtı sesi geliyor ve cidden sinir bozucu.

Hocam benimki de orjinaldi. Çevresine bakın kabloda kopukluk vs var mı? Bağladığınız fişte de sorun olabiliyor. Akım korumalı uzatma da kullanmayı unutmayın nacizane tavsiyem. Ucuz parçalar değil bunlar .

Hocam benimki de orjinaldi. Çevresine bakın kabloda kopukluk vs var mı? Bağladığınız fişte de sorun olabiliyor. Akım korumalı uzatma da kullanmayı unutmayın nacizane tavsiyem. Ucuz parçalar değil bunlar .
Topraklı priz kullanıyorum zaten kabloda hiç bir kopukluk yok adaptör sıfır gibi

Topraklı priz kullanıyorum zaten kabloda hiç bir kopukluk yok adaptör sıfır gibi
Hocam aynı laptopu bende kullanıyorum ve aynı şekilde bende de çıkıyor kıvılcım ancak ben bir sorun görmedim. Ancak bir keresinde sigortayı attırmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…