Asus TP501UB SSD uyumu

Calipso

Decapat
Arkadaşlar benim Asus TP501UB markalı Laptop'un hard diski arızalandı. Vatan bilgisayara götürdüm uçuk bir fiyat söyledi. Ben de kendim alıp kendim takmayı tercih ettim.

Arızalanan Hard Disk'im HGST HTS545050A7E680. Sizce bu Hard Disk yuvasına Toshiba Ocz tr2000 SSD uyar mı? Ayrıca laptopta M.2 Sata3 girişi de varmış. Anakartın altında kalıyormuş. Sizce normal SSD mi takmalı yoksa M.2'yi mi almalıyım? M.2 SSD'ler çok pahalı bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim Asus TP501UB markalı Laptop'un hard diski arızalandı. Vatan bilgisayara götürdüm uçuk bir fiyat söyledi. Ben de kendim alıp kendim takmayı tercih ettim.

Arızalanan Hard Disk'im HGST HTS545050A7E680. Sizce bu Hard Disk yuvasına Toshiba Ocz tr2000 SSD uyar mı? Ayrıca laptopta M.2 Sata3 girişi de varmış. Anakartın altında kalıyormuş. Sizce normal SSD mi takmalı yoksa M.2'yi mi almalıyım? M.2 SSD'ler çok pahalı bu arada.

Normal SSD işinizi görecektir. SSD yuvaları kasanın üzerinde oluyor diye biliyorum.

M2 SATA mı, PCIE mi? SATA ise 2.5" alsan da olur.
Anakartın altında M2 sata girişi var. Anakartın üstünde ise bozulmuş HDD var. M2 SSD mi almalıyım ya da bozulan HDD yerine normal SSD mi takmalıyım. M2 ler çok pahalı. Ben ilk defa laptop içini açıp takacağım için anakartı sökmek biraz zor geliyor. M2 alırsam anakartı sökmek zorundayım. Hata yaparsam uğraş dur. Normal bir Toshiba Ocz tr2000 240 Gb SSD alsam bozulan HDD yerine taksam tam performans alabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı