ASUS TUF %100 CPU kullanımı

befazi

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar, geçen hafta aldığım TUF FX506LU-HN053 model laptopun performansında sıkıntılar yaşıyorum. i5-10300H işlemci, 1660 Ti ekran kartı ve de 8 GB RAM donanımı ile işlemcim Warzone'da %100 çalışıyor, ekran kartı %50 civarı kullanılıyor, 60 FPS alabiliyorum. CS:GO'da bile ara ara CPU kullanımı %100 oluyor. 90 FPS civarı alıyorum onda da. FPS düşmesi yaşıyorum. Bunun sebebi sizce ne olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca sıcaklıklar 80-85 arası değişiyor her iki oyunda da, CPU frekansı 4000 MHz civarı oluyor.

İşlemci kullanımı %100 iken ekran kartı kullanımını artırmak mümkün değil diye biliyorum.
Ram yetersizliğinden dolayı işlemci %100'e çıkabilir mi? Eğer böyle bişey varsa ram eklemek doğru olacaktır.

İyi akşamlar arkadaşlar, geçen hafta aldığım TUF FX506LU-HN053 model laptopun performansında sıkıntılar yaşıyorum. i5-10300H işlemci, 1660 Ti ekran kartı ve de 8 GB RAM donanımı ile işlemcim Warzone'da %100 çalışıyor, ekran kartı %50 civarı kullanılıyor, 60 FPS alabiliyorum. CS:GO'da bile ara ara CPU kullanımı %100 oluyor. 90 FPS civarı alıyorum onda da. FPS düşmesi yaşıyorum. Bunun sebebi sizce ne olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca sıcaklıklar 80-85 arası değişiyor her iki oyunda da, CPU frekansı 4000 MHz civarı oluyor.

Hocam ben en çok CS:GO'ya şaşırdım benim sistem E7500 GT 710 ve ben programla 120 FPS alıyorum.

Ayarlar en düşükte mi? Ayrıca çoklu CPU kullanımı etkin mi? Bir de bilgisayarın 1660 Ti'ı kullandığından emin misiniz?

1080p ve en yüksek ayarlarda 90fps alıyorum ancak sürekli fps drop olması nedeniyle oyun akıcılığı sıkıntılı durumda. 1660ti kullanılıyor sorun karttan değil de sanki işlemci kullanımında diye düşünüyorum.

1080p ve en yüksek ayarlarda 90FPS alıyorum ancak sürekli FPS düşmesi olması nedeniyle oyun akıcılığı sıkıntılı durumda. 1660 Ti kullanılıyor sorun karttan değil de sanki işlemci kullanımında diye düşünüyorum.

Monitörünüz kaç Hertz ise oyunları ona sabitlemeyi deneyin.
1080p ve en yüksek ayarlarda 90FPS alıyorum ancak sürekli FPS düşmesi olması nedeniyle oyun akıcılığı sıkıntılı durumda. 1660 Ti kullanılıyor sorun karttan değil de sanki işlemci kullanımında diye düşünüyorum.

Bir de DirectX'i bilgisayara göre ayarlayın.

Geri
Yukarı