ASUS TUF 15 FPS düşmesi

TheMause

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

R9 4900H, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM ASUS TUF 15 laptopum var.
Sorun şu ekran kartı oyunlarda 87 dereceye geldiği zaman FPS düşmesi yiyorum kendini kısıyor çok saçma ve anormal bir durum ekran kartında limit var diye düşünüyorum.

IMG_20210731_165514.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, limit olması gayet normal çünkü verdiği performansı limitleyerek sıcaklığı düşürmeye çalışıyor. Eğer bunu yapmasaydı laptopunuz sıcaklıktan dolayı zarar görebilirdi.

87 derece neredeyse bir laptop için çok yüksek. Laptopun termal macununu yenileyebilirsiniz ve laptopun içini temizleyebilirsiniz. Eğer garanti işlerini ve tek başına yapamıyorsanız, servise verin temizleyebilirler.

Laptopun sağı solu kapalı olmasın. Belki laptop soğutucusu alıp sıcaklıkları düşürebilirsiniz.

Evet, limit olması gayet normal çünkü verdiği performansı limitleyerek sıcaklığı düşürmeye çalışıyor. Eğer bunu yapmasaydı laptopunuz sıcaklıktan dolayı zarar görebilirdi.

87 derece neredeyse bir laptop için çok yüksek. Laptopun termal macununu yenileyebilirsiniz ve laptopun içini temizleyebilirsiniz. Eğer garanti işlerini ve tek başına yapamıyorsanız, servise verin temizleyebilirler.

Laptopun sağı solu kapalı olmasın. Belki laptop soğutucusu alıp sıcaklıkları düşürebilirsiniz.
çok saçma ama başka kimsede böyle bir sorun olduğunu görmedim 90 95 derecede oynuyorlar herhangi bir limit yok yani oyun oynayamıyorum ya oyun için aldım

zaten ekran kartında sıkıntı var galiba çünki bazen ekran bi anda beyaz çizgiler ile dolup düzeliyor 1 saniyelik sonra bazen sistem 3 saniyelik drop yiyor normal ana ekrandayken 3 saniye falan 10 fps gibi oluyor youtube videolarını 0.5 hıza alıyorsunya onun gibi

Geri
Yukarı