ASUS TUF A serisi ısınma sorununu çözdü mü?

Vez1fy

Centipat
Daha fazla  
Bi' dönem bayağı batırmışlardı. Çok yüksek sıcaklık değerleri vardı. Şu anki 2022 modellerinde bu sorunu çözdüler mi? Yoksa ASUS ROG STRIX almayı düşünüyorum. Ancak F/P açısından TUF A serisinin sunduğu işlemci ve RAM daha kaliteli. Düşününce de 2'si de ASUS'a ait olduğuna göre bu fiyatı azaltmak için TUF serisinde bi' şeyleri kısmaları gerekiyor.

2022 serilerinde çözüldü diye duydum. Bende F15 FX506 var oyunlarda 98 99 derece ama kasa sıcaklığı dışarı vermediği için klavye serin oluyor o yüzden pek takmıyorum.
Hocam siz hissetmeseniz de içerde alev alan işlemci ve grafik kartı sağlam duruyor mu?

Hocam siz hissetmeseniz de içerde alev alan işlemci ve grafik kartı sağlam duruyor mu?

Alalı 2 ay oldu çoğu AAA oyunlarını indirip denedim bilgisayar bana mısın demiyor dropda yemiyorum. Sonuç olarak overclock falanda yapmadım seneye ekran kartım yanarsa yollarım garantiye.

Çok yüksek bir değer, en azından performanstan feragat ederek Turbo Boost'u kapatıp cihazın oyunlarda daha az ısınmasını sağlayın.

GTX1650 kartım var yeni çıkan AAA oyunlarda Low med 60 FPS alıyorum. Turbo Boost kapatınca 4.5 GHz'den 2.4 GHz'ye iniyor FPS 40 oluyor ekran 144 Hz olduğu için rahatsız ediyor. Kronik sorunlu yaparken bana sormadıkları için PC'ye bir şey olunca garantiye yollarım.

Alalı 2 ay oldu çoğu AAA oyunlarını indirip denedim bilgisayar bana mısın demiyor dropda yemiyorum. Sonuç olarak overclock falanda yapmadım seneye ekran kartım yanarsa yollarım garantiye.
Umarım sorun çıkmaz hocam. Bana da forumda şöyle bir model önerilmişti;
Ama Tuf serisinden halen şüpheliyim.

Her şeyi güzelde tek içindeki Armoury Crate adlı yazılım çok sorunlu. Program dönem dönem açılmıyor içinde sessiz performans ve Turbo modu var modlara göre fan hızı değişiyor. Geçen hafta sessiz moddaydı ve program açılmıyordu 2 gün oyuna giremedim en son format atma durumunda kaldım.

Her şeyi güzelde tek içindeki Armoury Crate adlı yazılım çok sorunlu. Program dönem dönem açılmıyor içinde sessiz performans ve Turbo modu var modlara göre fan hızı değişiyor. Geçen hafta sessiz moddaydı ve program açılmıyordu 2 gün oyuna giremedim en son format atma durumunda kaldım.
Beni de çok tedirgin eden şeylerden birisi bu hocam. Asıl kafamı karıştıran da başlıkta yazdığım durum. 2 ürün de Asus'a ait yani illa fiyat farkı oluşturacak şeyler vardır. Modelin hem DDR5 4800 MHz ram bulunduruyor olması hem de Ryzen 7 6800h takılı olması şüphe uyandırıyor. Kafamdaki ROG modeli bu ram ve işlemci konusundaki farka rağmen nerdeyse aynı fiyatlardalar. Bu da bi' yerden feragat edildiğinin ya da ROG'da gereksiz ve pahalı bi' kaç ürünün takılı olduğu anlamına geliyor.

Hocam laptop alırken BIOS'ta MUX Switch olmasına kesinlikle dikkat edin normalden 40 50 FPS fazla verdiriyor bu ayar. Sizin yerinizde olsam MUX Switch varsa ROG alırdım. Ben GTX1650 ASUS TUF aldım pişmanım.

Hocam laptop alırken BIOS'ta MUX Switch olmasına kesinlikle dikkat edin normalden 40 50 FPS fazla verdiriyor bu ayar. Sizin yerinizde olsam MUX Switch varsa ROG alırdım. Ben GTX1650 ASUS TUF aldım pişmanım.
Hocam modeli alıp üstüne bir de 16gb ram takmayı düşünüyorum toplamda bana 20,5 bin gibi bir fiyata patlayacak. Bu fiyat bandında da daha iyi bir laptop bulma imkanım var mı bilmiyorum. Şu anda da Lenovo IdeaPad laptoplara bakıyorum onlar da gayet sağlam duruyorlar.

Geri
Yukarı