Rehber ASUS TUF A15 2023'te En az düzeyde performans kaybı ile sıcaklık düşürme yöntemi

Normal oyunlarda fazla fark etmez ama CoD CS ve Valorant tarzı oyunda öyle bir fark hissediliyor 20 ve 10 arası FPS oynuyor örnek CoD oyununda.
Gerçi dün epey reddit gibi yerlere baktım dün, modern laptop cpularının 90-95 derece sıcaklıklara rahatlıkla dayanabilecek şekilde dizayn edildiğinden bahsetmişler, işlemcinin bozulma riski 120 derece gibi aşırı yüksek ısılardaymış böyle bir şeyler yazıyordu, ne kadar doğru bilmem.

Bir sorum olacak cihazda klavye için Anti-Ghosting var mı? TUF A15 için soruyorum denemeyi unuttum

Aynısı Monster Abra serileri içinde gelirse harika olur. Güzel paylaşım +rep

Merhaba arkadaşlar aynı cihaz bende de var R7 7735HS 4060 lı olandan armoury turbo modunda dediğiniz gibi frekansı 4000 ile sınırladım ama oyuna geçince 4500 civarına çıkıyor sınırlamayı yok sayıyor o yüzden 80 derece civarında hep. 3400 e düşürdüm denemek için yine 4500 üstüne çıktı nasıl çözerim

Performans modunda kullan başka hiçbir şeye elleme. Turbo'nun modun bir avantajı yok. Ek olarak işlemci Boost'u da açık kalsın. Bu işlemciler zaten 95 derecelere kadar rahat çalışabilmek için üretiliyor.

G-helper kurup oradan yaparsan stabil çalışır. Ben MHz sınırlamak yerine sıcaklık ayarını 85'e sabitliyorum 4.200MHz'lerde takılıyor.

Performans modunda kullan başka hiçbir şeye elleme. Turbo'nun modun bir avantajı yok. Ek olarak işlemci Boost'u da açık kalsın. Bu işlemciler zaten 95 derecelere kadar rahat çalışabilmek için üretiliyor
Teşekkürler ama 90 derece civarında kullanılan işlemci pek uzun ömürlü olmaz diye düşünüyorum işlemci boost kapalıyken 60 dereceyi geçmiyor çok FPS düşüşü yaşamıyorum arka planda discord Steam YouTube gibi uygulamalar açık olunca nadiren drop yiyorum oyun içinde rahatsız etmese de olmazsa daha iyi tabi

G-helper kurup oradan yaparsan stabil çalışır. Ben MHz sınırlamak yerine sıcaklık ayarını 85'e sabitliyorum 4.200MHz'lerde takılıyor.

Eki Görüntüle 2152072
Bu uygulamayı denedim az önce 75 e çektim bende MHz 4000-4600 arasında geziyor ama 75 i geçmiyor bu derecede sıkıntı yaşamayız diye düşünüyorum millet 90 derecelerde geziyor bakalım drop olayı çözülüyor mu

Bende R7/4050 var hiç ani FPS düşüşü görmedim. 24 GB RAM ile kullanıyorum.

Bende R7/4050 var hiç ani FPS düşüşü görmedim. 24 GB RAM ile kullanıyorum.
FPS düşüşü gibi değil de takılma gibi bişey 24 ram var bende de iftardan sonra işlemci boostunu açıp 75 dereceye ayarlayıp uzun soluklu denerim bakalım boosttan dolayı mı

FPS düşüşü gibi değil de takılma gibi bir şey 24 RAM var bende de iftardan sonra işlemci Boost'unu açıp 75 dereceye ayarlayıp uzun soluklu denerim bakalım Boost'tan dolayı mı?

Takılmayla da karşılaşmadım hocam hiç ama bir yerde bir arkadaş 4060 olan modelde %1 FPS düşme problemi var diye yazmıştı dediğin o olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…