ASUS TUF A15 2023 nasıl?

8keyd

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu bilgisayar nasıl almak istiyorum ama 32.000TL olmuş bir de işlemci bazı testlerde fazla ısınıyor (90°) sizce alınır mı? Yoksa F15 Intel olan versiyonunu bekleyeyim? Ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop almak için özel bi sebebin var mı?
Lol, rdr2, rust ve unity gibi ekran kartını güçlü olmasını isteyen oyun ve programlar var lakin işlemcimin daha az performans ve hatalarla karşılaşmak beni mesud etmez bundan dolayı nasıl bir işlemci tercihinde bulunmalıyım

Her oyuncu laptopu ısınır zaten. Bende A15 2022 modeli var 3050 6800H modeli. Dediğiniz gibi sıcaklıklar 90 95 dereceye kadar çıkıyor. Isınma sorununu laptop soğutucusu ve işlemci turbosunu kapatarak çözebilirsiniz.

Her oyuncu laptopu ısınır zaten. Bende A15 2022 modeli var 3050 6800H modeli. Dediğiniz gibi sıcaklıklar 90 95 dereceye kadar çıkıyor. Isınma sorununu laptop soğutucusu ve işlemci turbosunu kapatarak çözebilirsiniz.
Evet de mesela bu tarz kısıtlayıcı yöntemler kullanmadan intel gibi bir işlemci almak daha mantıklı değil mi

Bence Intel'li modeli daha iyi. Bir tane program ile istediğiniz GHz'ye çekebiliyorsunuz diye hatırlıyorum. AMD'de öyle bir seçenek yok diye biliyorum.

Evet de mesela bu tarz kısıtlayıcı yöntemler kullanmadan Intel gibi bir işlemci almak daha mantıklı değil mi?

Intel'de ısınıyor ki. ASUS A15 hangi modeli alacaksınız?

Evet de mesela bu tarz kısıtlayıcı yöntemler kullanmadan Intel gibi bir işlemci almak daha mantıklı değil mi?

İşlemci Turbo'su kapattığımda performans farkı yaşamadım pek.

Bence Intel'li modeli daha iyi. Bir tane program ile istediğiniz GHz'ye çekebiliyorsunuz diye hatırlıyorum. AMD'de öyle bir seçenek yok diye biliyorum.

Intel'de ısınıyor ki. ASUS A15 hangi modeli alacaksınız?

İşlemci Turbo'su kapattığımda performans farkı yaşamadım pek.
4060 lı modeli alıcam

Turbo konusundada psikolojik olarak performansı azaltıyor gibi geliyor çünkü ben kendi eski bilgisayarımda (intel i5 8250u) bir tane internetten bulduğum programdan kapamıştım turboyu 1 sene kadar kullandım daha turboyu kapamadan girdiğimde 2 katı fark oluştu yüksek ihtimalle bundan dolayı

4060'lı modeli alacağım.

Turbo konusundada psikolojik olarak performansı azaltıyor gibi geliyor çünkü ben kendi eski bilgisayarımda (Intel i5 8250U) bir tane internetten bulduğum programdan kapamıştım Turbo'yu 1 sene kadar kullandım daha Turbo'yu kapamadan girdiğimde 2 katı fark oluştu yüksek ihtimalle bundan dolayı.

Fark oluyordur elbet ben fark etmedim. Turbo açık iken 90 95 derece Turbo'yu kapattığım zaman 70 derecede geziyor. Aynı FPS'yi alıyorum.

Fark oluyordur elbet ben fark etmedim. Turbo açık iken 90 95 derece Turbo'yu kapattığım zaman 70 derecede geziyor. Aynı FPS'yi alıyorum.

Arada bir FPS düşüyor onun sebebi de RAM'ın tek kanal olması. Dual yapsam FPS düşmeside ortadan kalkar büyük ihtimal.

Arada bir FPS düşüyor onun sebebi de RAM'ın tek kanal olması. Dual yapsam FPS düşmeside ortadan kalkar büyük ihtimal.

Laptopu aldıktan sonra RAM'ın tek kanal ise Dual RAM yapmanı öneririm FPS'yi epey etkliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı