Rehber ASUS TUF A15 2023'te En az düzeyde performans kaybı ile sıcaklık düşürme yöntemi

Dostlar aynı laptopu daha yeni aldım ve Cyberpunk'da min 90 Max 93 dereceleri görüyorum. Full Ultra, DLSS quality RTX açık şekilde. Normal midir? Üstelik MUX Switch açık.
Kaç fps alıyorsun acaba ortalama bu ayarlarda? bide 4050 mi var 4060 mı

Kaç FPS alıyorsun acaba ortalama bu ayarlarda? Bir de 4050 mi var 4060 mı?

4060 var ve bugün vatana gidip 8 GB RAM daha eklettim toplam 16 oldu. RTX ful açık DLSS quality, Ultra ayarlarda yer yer 70'e düşecek şekilde en fazla 110 görüyorum. Sıcaklık Max 93 gördü.

MUX Switch açık Armoury Crate ise yanlış hatırlamıyorsam Turbo modda olması lazım.

Frame generation dener misiniz bir? İleride 16'yı da yükseltmeniz gerecek, keşke yükseltmişken 32 yapsaydınız.

Frame generation dener misiniz bir? İleride 16'yı da yükseltmeniz gerecek, keşke yükseltmişken 32 yapsaydınız.

DLSS'ten kastım frame generation zaten.
Kesinlikle haklısınız ama şu anlık paramın yettiği bütçede alım yaptım sonra SSD ve RAM yükseltmesi yaparım. Oyun ayarlarını SS alıp ekliyorum.

Şu an yeni yaşadığım bir sorun ise MUX Switch'i kapadım ve PC oyun açarken ekran kartlartı arasında geçiş yapacağı zaman Cyberpunk'ı sol üstte küçük pencerede açıyor ve düzelmiyor, NFS Heat ise Direct X hatası veriyor. Çözümüm ise NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran yönetimi modunu otomatikten çıkarıp NVIDIA yapmak oldu.

Neden böyle bir hata yaşadım anlamıyorum çünkü mux switchi ilk defa açmadan daha pc ilk haliyle geldiğinde sorunsuz oynayabiliyordum mux switch açıp kapadım ve böyle bir sorun yaşıyorum

Hocam aynı ayarları yaptığımda ben 60FPS civarı alıyorum sen nasıl yüksek alıyorsun o kadar? 16gb ram var bende de 4060 tuf

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Dostum sonuçta laptop kullanıyoruz path tracing de kapalı olsun bir zahmet.

Senin sıcaklık değerlerin nasıl?

Hocam ben performans modunda ve 4200MHz limitli oynuyorum 80 civarı geziyor. FPS'de de pek kayıp olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…