ASUS TUF A15 Ekran Değişimi

CaptainRice

Picopat
Daha fazla  
2 gün önce RTX 4070'li A15 modelini teslim aldım. Ama yüksek miktarda ışık sızması olduğunu fark ettim. İade etmekten ziyade bunu servise gönderip ekran değişimi yaptırmam mümkün müdür acaba?

Dosya Ekleri

• 20230920_161804.jpg
    20230920_161804.jpg
    238,1 KB · Görüntüleme: 52
  • 20230920_154903.jpg
    20230920_154903.jpg
    228,7 KB · Görüntüleme: 47
SMS Infocomm (Asus teknik servis)'a gönderirseniz muhtemelen hiçbir işlem yapmadan geri gönderecekler. Işık sızması, coil whine, ölü piksel gibi durumlar en çok Asus laptoplarda yaygın. Panel değişseler bile takacakları panelin daha kötü olma ihtimali var. İade edip daha kaliteli bir laptop alın. Asus TUF alınmaz. A15 serisi hiç alınmaz.

Bu normal değil kardeşim. Şans işi evet ama bu normal değil. Ayıplı ürün adam gündüz odada bile belli eden sızmadan bahsediyor. Sızma gece belli oluyorsa sorun yok.

Zaten normal durum olsa sen buraya atmazsın. Servise gönder isyan et asusla iletisime geç her yeri patlak ekran.

Ayrıca o ekranın altından çıkanlar sızma değil sehimdir.

Sehim o ekranın altında ledin yamulmasi sonucu dışarıya patlak gibi ışık vermesidir.
Yüzde yüz ayıplı ekran.

Sıfır mal alıyorsun gelen ekrana bak ayıp ya iade baslat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu normal değil kardeşim. Şans işi evet ama bu normal değil. Ayıplı ürün adam gündüz odada bile belli eden sızmadan bahsediyor. Sızma gece belli oluyorsa sorun yok.

Zaten normal durum olsa sen buraya atmazsın. Servise gönder isyan et asusla iletisime geç her yeri patlak ekran.

Ayrıca o ekranın altından çıkanlar sızma değil sehimdir.

Sehim o ekranın altında ledin yamulmasi sonucu dışarıya patlak gibi ışık vermesidir.
Yüzde yüz ayıplı ekran.

Sıfır mal alıyorsun gelen ekrana bak ayıp ya iade baslat.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İade edersem muhtemelen yeni bilgisayar alamayacağım. Servisle çözebilirmiyiz durumu?

Çözemezsin. İsyan edip ASUS'la iletişime geçip CİMER vs her yolu denemen lazım servise göndereceksin aynen şunu yazacaklar forma iade edemeyeceksin bu sefer.

Cihaz kılacak çizikler mevcut problem ışık sızması normal bir durumdur vs vsvs.

İstersende öyle kullan hocam. Boşver alışırsın belki.

Bu modelin ekranın altında sızma oluyor, gündüz belli olmuyor bende ama gece karanlıkta belli oluyor. Sanırım hemen hepsinde var bu modellerin. Ben sıfır sızmalı cihaz görmedim, işin tuhafı eski laptoplarda bu sorun olmazken yeni modern laptoplardaki ekranların böyle olması çok tuhaf, takılacak bir şey değil ama teknoloji ilerlemişken yeni ekranların eskisinden kötü olmasını anlayamıyorum.

@CaptainRice bende ROG STRIX G16 aldım ekran bozuk çıktı iade etmek istemediğimden satıcı servise yollayıp değişim için onay almamı istedi hala serviste bekliyorum. Ama senin sorunu değişim sebebi olarak kabul ederler mi bilmiyorum. Bir sıkıntıda KVK ile çalışıyorlar. 2 hafta oldu hala haber bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı