ASUS TUF A15 ekran ışık sızması

QuatroDaBest

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta olmadı henüz ASUS TUF A15 FA507NV-LP038-Gaming 4060 ekran kartı olan bilgisayar aldım fakat oyun girişleri ve siyah ekranlarda fark ettim ki ekranda ışık sızması var. Sizce bu sıkıntı yaratır mı? ASUS ile canlı destek aracılığıyla konuştuğumda bu her bilgisayarda vardır engellemek mümkün değil diye bir cevap aldım. Ama 30 bin liradan fazla verdiğim bilgisayarda böyle bir sorun olması içime kurt düşürmüyor değil. Sizce ASUS bunun için değişim hakkı verir mi göndersem?

Dosya Ekleri

• IMG_20230904_092845.jpg
    IMG_20230904_092845.jpg
    142,8 KB · Görüntüleme: 196
  • IMG_20230904_092744.jpg
    IMG_20230904_092744.jpg
    132,8 KB · Görüntüleme: 174
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta olmadı henüz ASUS TUF A15 FA507NV-LP038-Gaming 4060 ekran kartı olan bilgisayar aldım fakat oyun girişleri ve siyah ekranlarda fark ettim ki ekranda ışık sızması var. Sizce bu sıkıntı yaratır mı? ASUS ile canlı destek aracılığıyla konuştuğumda bu her bilgisayarda vardır engellemek mümkün değil diye bir cevap aldım. Ama 30 bin liradan fazla verdiğim bilgisayarda böyle bir sorun olması içime kurt düşürmüyor değil. Sizce ASUS bunun için değişim hakkı verir mi göndersem?
30 bin lira = 1000 dolar civarı. Yani baya baya giriş seviyesi bir cihaz gözünüzde büyütmeyin. Değişim ile gelse daha fazla bile çıkabilir.

30 bin lira = 1000 dolar civarı. Yani bayağı bayağı giriş seviyesi bir cihaz gözünüzde büyütmeyin. Değişim ile gelse daha fazla bile çıkabilir.

30 bin lirayı bir öğrenci için fazla küçümsemeyelim 😆 taksitle onunla bununla aldım. Ama böyle bir şey de olunca kurt düşüyor içine, bir de bu fiyata başka bu özelliklere sahip laptopta alamıyorum. O yüzden iadeye de pek yanaşmıyorum.

Hocam bu aslında giriş seviyesi bir cihaz ancak günümüz ekonomisinde bizim ülkemiz için 30k pahalı bir fiyat %52 sağ olsun. Garantiye bir gönderin ancak bir şey diyeceklerini sanmıyorum panel zaten böyle ise bu bir sorun değildir.

30 bin lira = 1000 dolar civarı. Yani baya baya giriş seviyesi bir cihaz gözünüzde büyütmeyin. Değişim ile gelse daha fazla bile çıkabilir.
30 bin lira 3 asgari ücret ediyor, amerika'da ortalama maaş 1.5-2k.

Ayrıca Amerika'da PS5 550 dolar.

Hocam bu aslında giriş seviyesi bir cihaz ancak günümüz ekonomisinde bizim ülkemiz için 30k pahalı bir fiyat %52 sağ olsun. Garantiye bir gönderin ancak bir şey diyeceklerini sanmıyorum panel zaten böyle ise bu bir sorun değildir.

İçimdekileri döktün hocam teşekkür ederim güzel mesajın için, sizce bu sorun yaratır mı ileride daha da artar mı?

Ayıplı ürün o ekrandakı sızma değil sehimdir.

Sehim o ekranın altındaki ledin yamulması sonucu kusur oyunlarda karanlık sahnede dahi belli eder.

Ayıplı mal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İçimdekileri döktün hocam teşekkür ederim güzel mesajın için, sizce bu sorun yaratır mı ileride daha da artar mı?

Rica ederim hocam. Açıkçası pek sanmıyorum daha fazla artacağını umarım da artmaz güzel günlerde kullanın.

Bu ekran kullanılma her yeri patlak.

Böyle demeniz daha da kötü yaptı beni. Aslında gündüz hiç belli olmuyor fakat akşam ve gece sadece siyah ekranlarda, oyun girislerinde belli oluyor az çok, tabii kamera daha kötü gösteriyor normalinden ilk fotodaki Valve logosuna bakarsanız etrafını parlatmış daha çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı