ASUS TUF A15 FA507NU laptop 93 derece sıcaklığa ulaşıyor

Ahmet Tuğhan

Decapat
Daha fazla  
RAM
32 GB
Ekran kartı
NVIDIA RTX 4050
İşlemci
AMD R7 7735HS
ASUS TUF A15 FA507NU model laptop kullanıyorum, alalı 3 ay oldu. Ultimate modda da standart modda da; Dying Light 1 ve 2, Days Gone, Last of Us, God of War gibi oyunlarda grafik kalitesi fark etmeksizin sabit 93 derece oluyor oyun boyunca.

Acaba bilgisayarda bir ayar falan yapmayı mı unuttum veya fan hızını mı ayarlamam lazım?

Normal midir, değilse sizce çözümü nedir?

Kullanan, çözen veya fikri olan yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Iki secenek var. Ya turbo boost kapatacaksınız ya da laptop altina yukseltme alacaksiniz. Ben yukseltme alarak çözdüm.
ASUS TUF A15 FA507NU model laptop kullanıyorum, alalı 3 ay oldu. Ultimate modda da standart modda da; Dying Light 1 ve 2, Days Gone, Last of Us, God of War gibi oyunlarda grafik kalitesi fark etmeksizin sabit 93 derece oluyor oyun boyunca.

Acaba bilgisayarda bir ayar falan yapmayı mı unuttum veya fan hızını mı ayarlamam lazım?

Normal midir, değilse sizce çözümü nedir?

Kullanan, çözen veya fikri olan yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır?

Bende de altında laptop fanı var ve performans modunda 90-93 arasında dolaşıyor 4060 versiyonu.

Hocam regeditten işlemci performansını arttır modunu açıp agresiften devre dışıya alınca sıcaklık yaklaşık 10 derece düştü. 81'den yukarı çıkmıyor şuan. Last of Us için konuşursam herhangi bir performans kaybı da yaşamadım. Tavsiye için teşekkürler. Konu kapanabilir.
O yaptiginiz islem Turbo Boost Kapatmak hocam 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı