ASUS TUF A15 FA507NU Type-C to DisplayPort bağlantısı çalışmıyor

Samuelgreen

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam, ASUS TUF A15 FA507NU cihazım ile pauggue kablo display port 1.4 ile bağlandığım zaman hiçbir şekilde monitörden bağlantı alamıyorum. Laptop 1.4 DP Type-C desteği var ancak no signal hatası alıyorum. HDMI bağlantısında sıkıntı yok. Kullandığım monitör ViewSonic XG2431. Monitörde de 1.4 DP desteği var. Ancak şöyle bir durum da var. Aynı kablo aynı laptop ile 1.2 DP desteği olan monitörlerden görüntü alabiliyorum. Arkadaşın bilgisayarında da Type-C DP 1.2 desteği var o bu kablo ile görüntü alabiliyor ama bende 1.4 DP desteği olmasına rağmen görüntü alamıyorum. Ne yaptıysam düzeltemedim. Sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Monitör epey.com'da 1.4 DP olarak belirtilmiş lakin yukarıda arkadaşın belirttiği üzere DP desteği kendi sitesinde 1.2 olarak belirtilmiş. Ayrıca laptopu arkadaşın ASUS ROG X249cm monitöründe denedim. Bir sıkıntı yok çalışıyor laptop.

Kendi sitesinde de 1.4 diyor.
ASUS yardımcı olamazsa tek çare 1.2 Type-C ile kullanmak. Bir dezavantaj değil ama garip bir konu.

1683208785786.png

Aynı problemi bende yaşıyorum, konuyu takipteyim. Çözüm sağlayan yazabilirse çok sevinirim.

Dostum bu kablo problemi çözdü diğer kablo Paugge kablo kullanıyorsan eğer sanırım o kablo 3.1 oldugundan problem çıkarıyor bu Monster'in kablosu 3.2 oldugundan sorunsuz çalılşıyor.

Dostum bu kablo problemi çözdü diğer kablo Paugge kablo kullanıyorsan eğer sanırım o kablo 3.1 oldugundan problem çıkarıyor bu Monster'in kablosu 3.2 oldugundan sorunsuz çalılşıyor.

Hocam ne 3.1? (1.4-1.2 degil mi DisplayPort)

Herkese selam, ASUS TUF A15 FA507NU cihazım ile pauggue kablo display port 1.4 ile bağlandığım zaman hiçbir şekilde monitörden bağlantı alamıyorum. Laptop 1.4 DP Type-C desteği var ancak no signal hatası alıyorum. HDMI bağlantısında sıkıntı yok. Kullandığım monitör ViewSonic XG2431. Monitörde de 1.4 DP desteği var. Ancak şöyle bir durum da var. Aynı kablo aynı laptop ile 1.2 DP desteği olan monitörlerden görüntü alabiliyorum. Arkadaşın bilgisayarında da Type-C DP 1.2 desteği var o bu kablo ile görüntü alabiliyor ama bende 1.4 DP desteği olmasına rağmen görüntü alamıyorum. Ne yaptıysam düzeltemedim. Sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Hocam bir şey soracağım. Laptopu HDMI ile Monitöre bağladığında G-Sync açabiliyor musun? HDMI Versiyonu: 2.0b. Ben de 144Hz monitör alıp bağlamayı düşünüyorum da.

Geri
Yukarı