ASUS TUF A15 FA507xı sürücü hataları

01Asmodeus

Hectopat
RAM
16GB (8X2)
SSD veya HDD modeli
512GB PCİ-E 4.0 Samsung 970 Evo Plus 2TB
Ekran kartı
RTX 4070
Anakart
ASUS TUF A15
İşlemci
Ryzen 9 7940HS
Arkadaşlar merhaba ürünüm aylardır sorunsuz ve güzel çalışıyordu ta ki uykudan çıkmıyor konumu açana kadar... Driver indirmem söylendi ve öyle de yaptım şu an bilgisayarda MUX açınca Ultimate'e alıyorum 4070 çalışsın diye tam tersine 4070i tamamen kapatıp AMD'nin ekran kartına veriyor. Ekran Scaleing'i değişiyor fontlar büyüyor 64Hz'e geçiyor. Yani kısacası bayağı bir pişmanım yok yere şunlarla uğraştığım için ASUS'un kendi sitesinden RAID AMD, BIOS Update, ve Realtek Bluetooth driverlarını indirdim sonra PC bozuldu/ bu hale geldi. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-09-14 002207.png
    Screenshot 2023-09-14 002207.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot 2023-09-14 002623.png
    Screenshot 2023-09-14 002623.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 38
Asus tarafında sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Driver problemi neredeyse hiç yok denecek kadar azdır. Hatta her daim Grafik kartları hariç öncelik asus sürücülerine veririm.

En büyük sıkıntı sürücüleri sonradan güncellemek yada değiştirmek. İzlenilen yol önce format sonra internete bağlanmadan sürücüler bundan sonra windows update olmalı.

Ne yapabiliriz düşünelim. Ekran kartınız doğru sürücülerini bulun. Birisi AMD Adrenalin, Birisi NVIDIA GeForce Experience olsun. Armoury Crate ve MyAsus uygulamasını kaldırın. AMD Adrenalin kurarken önceki sürücüleri kaldırıp temiz kurulum yapacağınız bir seçenek var bunu seçin. Daha sonra NVIDIA yükleyip, ASUS System Control Interface sürücüsünü tekrar yükleyin. En son tekrar Armoury Crate ve MyAsus uygulamalarını yükleyin.

@Morteatro Hocam format atmayı çok isterdim ama 1 bilgisayarımda önemli dosyalar var. 2 2 Tane SSD var bilgisayarda birinde windows ve dosyalarım var. Diğerinde de fazla ıvır zıvır dosya ve oyunlar var. Sorun şu ki epic gibi şeyleri C(bazı uygulamalar izin vermiyor nereyi seçeceğinize) ye yükleyip D den oyun açması bayağı zor oluyor sırf onun için zamanında bütün oyunları silip birdaha yüklemiştim iğrenç ve uğraşılmaz bir iş.

Şuan bilgisayarımda bir sıkıntı yok uğraşmak da istemiyorum açıkçası. Yoksa bana kalsa ben de format isterim ama shortcutları sonradan oluşturunca hem oluşan görüntü hoşuma gitmiyor hem de yine tam olarak iyi çalışmıyor uygulamar. Bazılarının çalışmadığı bile oluyor.

Amd Raid driverı yüklemiştim bir tek onu silmek istiyorum şuanda. Onun dışında bi problemim yok.

Geri
Yukarı