ASUS TUF A15 FX507XI-LP043 GTA V oynarken 90 derece

KenyAli

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar, laptop bu. Yakın bir zamanda aldım. Kurulumunu yaptım. GTA 5 en yüksek ayarlardayken işlemci sıcaklığı 90'a yakın, bazen 90'ın üzerine çıkıyor. Bu değer normal midir, değilse ne yapmak gerekir?

Hocam aynı laptopa sahibim bende de değerler bu şekilde bir çözüm bulabildiniz mi?

Güç seçeneklerinden işlemci performans artırma modunu devre dışı bıraktığınız zaman laptop oyunlarda 70-75 derecenin üzerine çıkmıyor üstelik FPS farkı makismum 5 FPS oynamıştır.

Hocam aynı laptopa sahibim bende de değerler bu şekilde bir çözüm bulabildiniz mi?

Güç seçeneklerinden işlemci performans artırma modunu devre dışı bıraktığınız zaman laptop oyunlarda 70-75 derecenin üzerine çıkmıyor üstelik FPS farkı makismum 5 FPS oynamıştır.

Stabilite sorunları çıkıyor dostum işlemci stabil çalışmıyor ayrıca neden bu kadar para verip Turbo Boost'dan yararlanamayayım ki sorunu çözdüm hallettim ben 4.7GHz'lerde 80 derece de çalıştırmayı başardım :) teşekkürler yine de.

Gayet normal endişelenmene gerek yok. Ekstra olarak zaten termal limit var belli bir sıcaklığa ulaşınca frekans kısıyor oralarda kalıyor bende ASUS TUF A15 4060 modeli var sıcaklıklar ağır işlemci yoran oyunlarda 93 olabiliyor. Altını yükseltmen yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı