ASUS TUF A15 laptop en fazla 30 Mbps hız veriyor

hollister

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
UI Designer
Wi-Fi sürücüsünü kaldırıp sıfırdan tekrar kurmama rağmen ve diğer cihazlarımda 70-75 MB arası hız almama rağmen TUF A15'ten maksimum 29 MB hız alabiliyorum.
Problem ne olabilir? Windows 11 Pro işletim sistemi.

Modemde 5 GHz sinyalli bağlantı varsa ona bağlanmayı deneyebilirsin 2.4 GHz ise maksimum 50'ye kadar çıkıyor diye biliyorum.

Bluetooth aç kapa yaptım hız 80'lere çıktı, Bluetooth'u açtım hız tekrar düştü, şimdi tekrar Bluetooth açıp mouse bağladım hız testi yaptım problem görünmüyor bakalım böyle devam edecek mi?

Bluetooth aç kapa yaptım hız 80'lere çıktı, Bluetooth'u açtım hız tekrar düştü, şimdi tekrar Bluetooth açıp mouse bağladım hız testi yaptım problem görünmüyor bakalım böyle devam edecek mi?

Bluetooth açınca düşüyor ise Bluetooth ile Wi-Fi kartının aynı olmasından kaynaklanıyordur. Bluetooth bağlıyken düşmesi çok normal.

Wi-Fi yüklemelerini indirmeden tekrar kurmama rağmen ve diğer dünya 70-75 MB hız arası almama rağmen TUF A15'ten maksimum 29 MB alabiliyorum.
Sorun ne olabilir? Windows 11 Pro işletim sistemi.

Bluetooth ve Wi-Fi 2.4 GHz kullandığından dolayı bu sorun ortaya çıkıyor çaresi ise 5 ghz ile bağlanmak.probleme sebep olan ise çakışma yaptığından. Bu sorun sadece pc de yok telefon dünyasında da böyle bir sorun var özellikle xiaomi marka cihaazlarda

Bluetooth ve Wi-Fi 2.4 GHz kullandığından dolayı bu sorun ortaya çıkıyor çaresi ise 5 ghz ile bağlanmak.probleme sebep olan ise çakışma yaptığından. Bu sorun sadece pc de yok telefon dünyasında da böyle bir sorun var özellikle xiaomi marka cihaazlarda
Anladım hocam teşekkürler.
Tahmin ettim ya bir çakışma olabileceğini şimdilik problem etmiyorum ama ileride 5ghz modem almak gerek öyle görünüyor. Download yapacağım zaman ethernet ile ileriyorum şimlidilik.

Anladım hocam teşekkürler.
Tahmin ettim ya bir çakışma olabileceğini şimdilik problem etmiyorum ama ileride 5ghz modem almak gerek öyle görünüyor. Download yapacağım zaman ethernet ile ileriyorum şimlidilik.
rica ederim,zaten wifi6 bir modeme sahip değilseniz kablo ile bağlamanız daha mantıklı hızdan kayıpsız bir şekilde yararlanırsınız.
cihaz 3060 ekran kartlı olan model mi , batarya performansı nasıl ?

rica ederim,zaten wifi6 bir modeme sahip değilseniz kablo ile bağlamanız daha mantıklı hızdan kayıpsız bir şekilde yararlanırsınız.
cihaz 3060 ekran kartlı olan model mi , batarya performansı nasıl ?
Yok RTX 4050 olan model. Genel olarak performansından memnunum, zaten hikaye tabanlı oyunları Türkçe altyazılı oynamak için aldım. Batarya konusunda çok bir şey söyleyemem çünkü genelde tv'ye bağlı ve fişte takılı kullanıyorum.

Geri
Yukarı