ASUS TUF A15 laptop Valorant'ta düşük performans veriyor

Yasar Furkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Valorant'ta ASUS TUF 15 laptopum düşük performans veriyor. Ryzen 4600H, RTX 3050 Ti ve 16 GB RAM'li laptopum düşük ayarlarda 120 FPS veriyor ve düzenli olarak 60-70 FPS'e düşerek drop sorunu yaşatıyor. RAM'ler çift kanal. MSI Afterburner ile baktığımda işlemcimin %25-30 civarında 60 derecede çalıştığını gördüm. Boştayken bile 50 derecede çalışan laptopumun 60 derecede çalışması tuhafıma gitti ve sorunun bundan kaynaklı olabileceğini düşündüm. Format attım, driverları baştan yükledim fakat sorunum çözülmedi. Sebebi nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Armoury Crate'de bilgisayarın Performans yada Turbo modunda olduğundan emin ol, Windows oyun modunu aktif et ve arka plan uygulamarından gereksiz olanları kapat, CPU ve GPU sıcaklıklarını oyunda iken gözlemle sıcaklıkta bi' sorun varsa bundan kaynaklı olabilir.

Oyunun grafiklerini yüksek seviyeye çekip denedin mi?
Daha çok düşüyor.

Armoury Crate'de bilgisayarın Performans yada Turbo modunda olduğundan emin ol, Windows oyun modunu aktif et ve arka plan uygulamarından gereksiz olanları kapat, CPU ve GPU sıcaklıklarını oyunda iken gözlemle sıcaklıkta bi' sorun varsa bundan kaynaklı olabilir.
Performansda da Turboda da denedim. Oyun modu aktif ve başka hiçbir şey açık değil. CPU'nun düşük performansta çalıştığını düşünüyorum fakat sebebini anlayamadım.

MSI Afterburner ile video çek at analiz edelim.
Müsait olduğum bir vakitte atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı