ASUS TUF A15 laptopun kapağını kapatınca yeniden başlıyor

Eğer donanımsal olsaydı sorun hala devam ederdi diye düşünüyorum. Benim yaptığım işlemler Temiz windows 10 pro kurdum sonra biosta advanted bölümüne girdiğinizde ARP vardı en başta (öyle bir yer vardı yanlış hatırlamıyorsam) o ama kısaltma kullanmışlar ben onları tek tek araştırdım internette o şekilde ARP ile çözmüştüm
Dediğin ayar ERP asus advanced power managament evet onu kapatıp da denedim değişmedi. Laptop uykuya geçmiyor kulağını dayadağında çalışıyor hatta ısınıyor. Zaten üstte bilgi ekranı diye koydukları 4 ışıktan power olanı uykuya daldığında yanıp sönmesi lazım. (Bios sürümüm 312)

Dediğin ayar ERP asus advanced power managament evet onu kapatıp da denedim değişmedi. Laptop uykuya geçmiyor kulağını dayadağında çalışıyor hatta ısınıyor. Zaten üstte bilgi ekranı diye koydukları 4 ışıktan power olanı uykuya daldığında yanıp sönmesi lazım. (Bios sürümüm 312)
benim bios sürüm 314. Peki hiç güncel chipset yüklemeyi denedinmi? asus sitesinden

MyAsus üzerinden de kendi sitesinden de indirip denedim. Hatta temiz windows ile sürücü kurmadan da test ettim. Senin bios 314 sürümü benim makine için vermiyor. Acaba farklı model farkı mı var. FA507RE olan modele 312 son bios sürümü

ASUS TUF A15 (2022) FA507RM-HN095 benim makine. Bir de diğer sorun yaşayan arkadaşlar dönüş yapsınlar bakalım onlarda düzelme var mı? Benim eski notebook (Lenovo) aynı şekilde kapağı kapatınca uykuya girmediği için anakart değiştirmişlerdi ama onda hiç düzelme yoktu bundaki gibi

MyAsus üzerinden de kendi sitesinden de indirip denedim. Hatta temiz windows ile sürücü kurmadan da test ettim. Senin bios 314 sürümü benim makine için vermiyor. Acaba farklı model farkı mı var. FA507RE olan modele 312 son bios sürümü
Ben temiz kurulumda myasus yüklemedim bu arada kendim sadece chipset ve amdgrafik kartının sürücüleri indirip kurdum

Bende de asus tuf a15 HN095 modeli var ve kapağı kapatınca uykuya geçmiyor açtığımda kurtarma moduna giriyor ve yeniden baslatmam gerekiyor baya kurcaladım ayarlar da uyku moduna girmesi şeklinde internette de bir şey bulamadım.Çözen var mi kullananlardan

Dosya Ekleri

• IMG_20221104_163605.jpg
    IMG_20221104_163605.jpg
    162,5 KB · Görüntüleme: 14
Bende de asus tuf a15 HN095 modeli var ve kapağı kapatınca uykuya geçmiyor açtığımda kurtarma moduna giriyor ve yeniden baslatmam gerekiyor baya kurcaladım ayarlar da uyku moduna girmesi şeklinde internette de bir şey bulamadım.Çözen var mi kullananlardan
10 gündür kullanıyorum temiz windows kurulumu yaptım (windows10) ondan sonra asus.com.tr den modele uygun güncel chipset yükledim ve amdgrafik güncel yükledim bu işlemlerden sonra biostan ERP'yi kapattım sorunsuz devam ediyorum

bende de hn050 modeli var aynı sorun geçerli toucpad çalışmıyor restart falan nafile en son kapatıp tekrar power ile açınca düzeliyor. Çözebilen var mı acaba?

Arkadaşlar sorunu çözdüm Amd privacy view indirdim kurdum sürücüleri Ve artık kapağı kapatınca uykuya geçiyor ve eskiden fn tuşu ile klavye renkleri ve silent vel performance modlarina gecince ekranda yazmıyordu artık onlarda yazıyor

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı