ASUS TUF A15 laptopun uyku modu açılmıyor

dilan sezer

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF A15 laptopta uyku moduna geçtikten sonra geri açamıyorum, laptopu açmak için kapatma tuşuna 5 saniye basılı tutup yeniden başlatmam gerekiyor. Bu sorunlla karşılaşıp çözen var mıdır acaba?

ASUS TUF A15 laptopta uyku moduna geçtikten sonra geri açamıyorum, laptopu açmak için kapatma tuşuna 5 saniye basılı tutup yeniden başlatmam gerekiyor. Bu sorunlla karşılaşıp çözen var mıdır acaba?

Hocam çözümünü araştırırım fakat uyku modunu kapatabilirsiniz bu sorunu çözmek için.
Ekleme: Güncel olmayan sürücüleri güncellemeyi deneyin.(Windows, ekran kartı...)

Denetim Masası'ndan güç seçeneklerinden halledersin uyku moduna geçmesini istemiyorsan asla yap güç seçeneklerinden

Benim A15'de de aynı. Saçma bir sorun o yüzden hiç uğraşmıadım düğmeden kapatıyorum.

Bende bir kaç gündür denk geliyorum cihazı güç tuşuyla uykuya alıyorum işimi halledip 10-15 dk sonra geldiğim de boşluk ya da güç tuşuna basmam bir şeye yaramıyor cihaz kendini kapatıyor tekrar güç tuşuna basıp açıyorum.

Güç seçenekleri altındaki Uyku kısmında yer alan Uyandırma zamanlayıcısına izin ver seçeneğini etkin yapın diye bir çözüm okudum bakalım faydası olacak mı ?

Denetim Masası'ndan güç seçeneklerinden halledersin uyku moduna geçmesini istemiyorsan asla yap güç seçeneklerinden
hocam uyku modunu kullanmak istiyorum, başlattan uyku seçip pc ekrannını kapatıyorum geri açtıgımda sadece klavye ısıkları yanıyor, pc ekranı acılmıyor

Bende bir kaç gündür denk geliyorum cihazı güç tuşuyla uykuya alıyorum işimi halledip 10-15 dk sonra geldiğim de boşluk ya da güç tuşuna basmam bir şeye yaramıyor cihaz kendini kapatıyor tekrar güç tuşuna basıp açıyorum.

Güç seçenekleri altındaki Uyku kısmında yer alan Uyandırma zamanlayıcısına izin ver seçeneğini etkin yapın diye bir çözüm okudum bakalım faydası olacak mı ?
öyle bi seçenek yok hocam yada ben bulamadımm

Benim A15'de de aynı. Saçma bir sorun o yüzden hiç uğraşmıadım düğmeden kapatıyorum.
ya kod yazarken 10 15dk sigara molasına çıkıyorum, program ac kapa vs. zor oluyor hocam

Güncel bios çıkmışsa güncellemeyi denemenizi öneririm.
ay bios hassas biraz girip kurcalayıp bozarım falan :d kaş yapayım derken göz çıkarmıyım

Hocam uyku modunu kullanmak istiyorum, başlattan uyku seçip PC ekrannını kapatıyorum geri açtıgımda sadece klavye ısıkları yanıyor, PC ekranı acılmıyor.

Öyle bir seçenek yok hocam ya da ben bulamadımm.

Ya kod yazarken 10 15dk sigara molasına çıkıyorum, program AC kapa vs. zor oluyor hocam.

Hocam denetim masasını açın. Sağ üst köşeden simge boyutunu kategori değil büyük simgeler olarak aylarayın. Güç seçeneklerine tıklayın. Kullandığınız modu(performans modu/dengeli...)seçin.Plan ayarlarını değiştirmeden gelişmiş seçenekleri değiştiri seçin. Orada uyku yazıyor basın ona. Oradan yapın. İngilizcek ullandıgım icin tam anlatamamıs olabilşirim.

Kısacası böyle.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-04-17 191516.png
    Screenshot 2024-04-17 191516.png
    143,6 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot 2024-04-17 191527.png
    Screenshot 2024-04-17 191527.png
    54 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot 2024-04-17 191536.png
    Screenshot 2024-04-17 191536.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot 2024-04-17 223650.png
    Screenshot 2024-04-17 223650.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 9
Hocam denetim masasını açın. Sağ üst köşeden simge boyutunu kategori değil büyük simgeler olarak aylarayın. Güç seçeneklerine tıklayın. Kullandığınız modu(performans modu/dengeli...)seçin.Plan ayarlarını değiştirmeden gelişmiş seçenekleri değiştiri seçin. Orada uyku yazıyor basın ona. Oradan yapın. İngilizcek ullandıgım icin tam anlatamamıs olabilşirim.

Kısacası böyle.
hocam teşekkür ederim, uyguladım.

Herkese teşekkür ediyorum, pc'yi uyku moduna aldıgımda kapagını kapatmayarak sorunu geçici olarak çözdüm

hocam teşekkür ederim, uyguladım.

Herkese teşekkür ediyorum, pc'yi uyku moduna aldıgımda kapagını kapatmayarak sorunu geçici olarak çözdüm
neyle çözdünüz yukarıda bahsettiğim uyku ayarını açmak bende bir işe yaramadı hibernate kodlarını uyguladım birde güç planlarını sıfırladım ama soruna armory create nın neden oldugunu söyleyenler var başka modellere bios güncellemesi ile sorunun çözüldüğünü söylüyorlar bize eylül 2023 sonrası başka bir güncelleme gelmedi bios için

Geri
Yukarı