ASUS TUF A15 R7 7735S laptop oyunlarda takılıyor

Sukunanınteli

Centipat
SSD veya HDD modeli
1 TB WD Blue SSD
Laptopum ASUS TUF A15. RTX 4060 ve Ryzen 7 7735HS var. 512 GB SSD var normalde, ben 1TB ekledim sonradan. Sorun şu ki 1 ay oldu laptopu alalı, mis gibi kullandım fakat SS'den midir çözemedim birkaç saat açık kaldıktan sonra takılmaya başlıyor. Özellikle bu takılmayı CS2'de fark ettim. Mikrofon açınca 220'den 90-77'ye ani FPS düştü ama genel oyunlarda böyle düşüşler olmuyor sadece saniyelik takılmalar oluyor birkaç saat açık kaldıktan sonra. Bir ton test yaptım. Disk vs. hiçbir sorun çıkmadı. 1TB ekstra diski çıkarıp deneyeceğim ne olur ne olmaz. Isınmadan kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum çünkü oyun giren birisi değilim pek. YouTube vs. takılırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopum ASUS TUF a15. RTX 4060 ve Ryzen 7 7735HS var. 512 GB SSD var normalde, ben 1TB ekledim sonradan. Sorun şu ki 1 ay oldu laptopu alalı, mis gibi kullandım fakat SS'den midir çözemedim birkaç saat açık kaldıktan sonra takılmaya başlıyor. Özellikle bu takılmayı CS2'de fark ettim. Mikrofon açınca 220'den 90-77'ye ani FPS düştü ama genel oyunlarda böyle düşüşler olmuyor sadece saniyelik takılmalar oluyor birkaç saat açık kaldıktan sonra. Bir ton test yaptım. Disk vs. hiçbir sorun çıkmadı. 1TB ekstra diski çıkarıp deneyeceğim ne olur ne olmaz. Isınmadan kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum çünkü oyun giren birisi değilim pek. YouTube vs. takılırım.

Sorun düzeldi mi ve memnun musun? Önümüzdeki günlerde ben de almayı düşünüyorum.

Sorun düzeldi mi ve memnun musun? Önümüzdeki günlerde ben de almayı düşünüyorum.

CS2'de sorunu çözdüm takılmayı da çözdüm ama fiyat araştırması iyi yap bence. Ryzen 7 7840 ya da i7 13'lü bulabilirsen al ve TUF'lar çok ısınıyor. Tek ıskıntısı bu. Onun dışında şu an Alan Wake 2 oynuyorum, iyi ama dediğim gibi ısınması 5 derece diğer laptoplardan daha fazla. HP Victus ya da bütçen yeterse ROG laptop almaya çalış. ROG alablirsen daha iyi olur HP'lerde extra RAM SSD olmuyor bazı modellrinde, ben alırken bakıyordum.

Bende de aynı sorun var, güç modunu değiştirerek çözülebilir gibime geliyor.

BIOS'tan harici GPU kullanımını kendi ekran kartım 4060 yaptım, çözüldü. CS sorununu da YT'den bakarak yaptım.

Foruma bakmayı unutuyorum, bayağı yanıt gelmiş, kusura bakmayın. Dediğim gibi sorunlarımı çözdüm. Onun dışında Valorant 4K sorunu devam ediyor hala. Onu çok takmadım. Oynadığım bir oyun değil. Onun dışında yardım edebilirseniz CS2'de 200'lerde FPS alıyorum 400'lerde almam gerekirken.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS2'de sorunu çözdüm takılmayı da çözdüm ama fiyat araştırması iyi yap bence. Ryzen 7 7840 ya da i7 13'lü bulabilirsen al ve TUF'lar çok ısınıyor. Tek ıskıntısı bu. Onun dışında şu an Alan Wake 2 oynuyorum, iyi ama dediğim gibi ısınması 5 derece diğer laptoplardan daha fazla. HP Victus'ya da bütçen yeterse ROG laptop almaya çalış. ROG alablirsen daha iyi olur HP'lerde extra RAM SSD olmuyor bazı modellrinde, ben alırken bakıyordum.

BIOS'tan harici GPU kullanımını kendi ekran kartım 4060 yaptım, çözüldü. CS sorununu da YT'den bakarak yaptım.

Foruma bakmayı unutuyorum, bayağı yanıt gelmiş, kusura bakmayın. Dediğim gibi sorunlarımı çözdüm. Onun dışında Valorant 4K sorunu devam ediyor hala. Onu çok takmadım. Oynadığım bir oyun değil. Onun dışında yardım edebilirseniz CS2'de 200'lerde FPS alıyorum 400'lerde almam gerekirken.

Aldım ben laptopu birkaç gündür kullanıyorum :D ama tek sorunum var Minecraft'ta 30 FPS'i zor görüyorum Max 29 başka oyunları indirme şansım olmadı Wi-Fi olmadığı için ama bütün her şeyi güncelledim bilgisayarda BIOS'u bile. Ekran kartı kullanımı 0-10% arası gidip geliyor işlemci Max %30 sorunu nasıl çözeceğim bilemiyorum sen biliyorsan yardım edersen çok sevinirim.

Aldım ben laptopu birkaç gündür kullanıyorum :D ama tek sorunum var Minecraft'ta 30 FPS'i zor görüyorum Max 29 başka oyunları indirme şansım olmadı Wi-Fi olmadığı için ama bütün her şeyi güncelledim bilgisayarda BIOS'u bile. Ekran kartı kullanımı 0-10% arası gidip geliyor işlemci Max %30 sorunu nasıl çözeceğim bilemiyorum sen biliyorsan yardım edersen çok sevinirim.

Bu arada güç yönetimi modu vs her şey performansta Armoury Crate üzerinden performansa aldım.
Değerler bu şekilde

1.PNG

Son düzenleme:
Evet performansta.

Bu arada şunu fark ettim sürekli chunk yükleyince FPS artıyor yani Gamemode'a alıp sürekli bir yöne doğru uçunca chunklar yükleniyor ve FPS artıyor ama olduğum yerde durunca FPS yine aynı değerlere düşüyor.

Eki Görüntüle 2032166

Laptoplarda öyle nasıl desem PC'yi zorlarsan fpss artar ama MC'de en az 600 FPS alman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı