Çözüldü ASUS TUF A15 Wi-Fi kartı görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ozcan22222

Attopat
Daha fazla  
ASUS TUF A15 sıfır bilgisayar aldım. Windows kurmaya başladığımda Wi-Fi görmedi. Sonra internetim yok deyip kurdum Windows'u. USB ile Wi-Fi kartının sürücüsünü yükledim, açılmadı. Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcıları bölümünde Wi-Fi kartı görünmüyor. CMD ile Systeminfo'ya baktığımda Wi-Fi kartı görünmüyor. Radioenable seçeneği de yok. Nasıl çözeceğim ben bu durumu?

IMG_20221106_072037.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet RTX 3050 olan model.

Öncelikle Windows 10 mu kurdun? PC açıldığında Wi-Fi yokmuş, Ethernet ile bağlayınca driverlar inecek ve Wi-Fi'de o zaman aktif olacak. Ayrıca flash bellek ile yapmak istersen de Windows 10 için suruculerini ben bulamadim ASUS'un sitesinde. Yani elle yuklemek icin W11 olmasi lazim çünkü seçenekte tek o var.
Evet RTX 3050 olan model.

Öncelikle Windows 10 mu kurdun? PC açıldığında Wi-Fi yokmuş, Ethernet ile bağlayınca driverlar inecek ve Wi-Fi'de o zaman aktif olacak. Ayrıca flash bellek ile yapmak istersen de Windows 10 için suruculerini ben bulamadim ASUS'un sitesinde. Yani elle yuklemek icin W11 olmasi lazim çünkü seçenekte tek o var.

Çözüm

İlk önce Windows 11 yükledim olmadı Ethernet kablosu taktım internet gelmedi. İnternetsiz kurulumunu sistem komutundan yaparak kurdum. Sürücü vs denedim olmadı. Windows 11'den olabilir diye Windows 10 yükledim onda da aynı sorun oluştu. Siz sorunu giderebildiğiniz mi?

Farklı bir kablo deneyerek yaptım. Dediğiniz gibi güncellemeleri Microsoft Update'den yapınca sorun çözüldü. Wi-Fi aktif hale geldi. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı