ASUS TUF B450 Plus Gaming BIOS güncellemesi

EmreKaa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ryzen 5 5600X islemciyi bugün satin aldim. B550 anakart alacaktim, fakat masrafa girmek istemedim cunku B450 anakartlarinin BIOS version 2602 guncellemesi ile CPU'yu destekledigini ogrendim.

Fakat simdi en son olarak BIOS version 3205 cikmis. Simdi ben hangi guncellemeyi yapmaliyim? En son guncelleme diger guncellemeleride kapsiyor mu?

Diğer güncellemeleri kapsıyor evet lakin BIOS'u nasıl güncelleyeceksiniz? BIOS flashback özelliği yok. Yani işlemciyi anakarta taktığınız zaman görüntü gelmeyecek BIOS'a giremeyeceksiniz. Daha eski nesil bir işlemci takmanız gerekecek. Daha eski nesil AM4 başka işlemciniz yoksa USB ile işlemci gerektirmeden BIOS Update yapılabilen bir anakart seçin. MSI flashbios /Asus ve Gigabyte BIOS flashback olarak geçiyor bu teknoloji.

En uygun ve güzel alabileceğiniz 880 lira bunu tavsiye ederim.

Diğer güncellemeleri kapsıyor evet lakin BIOS'u nasıl güncelleyeceksiniz? BIOS flashback özelliği yok. Yani işlemciyi anakarta taktığınız zaman görüntü gelmeyecek BIOS'a giremeyeceksiniz. Daha eski nesil bir işlemci takmanız gerekecek. Daha eski nesil AM4 başka işlemciniz yoksa USB ile işlemci gerektirmeden BIOS Update yapılabilen bir anakart seçin. MSI flashbios /Asus ve Gigabyte BIOS flashback olarak geçiyor bu teknoloji.

Hocam arkadaş zaten almış anakartı iyi okusaydınız anlardınız.Eski bir işlemci ile halledecek artık b450 gayet yeterli o işlemci için

TUF B450 Plus için de BIOS update gerekli, eğer görüntü istiyorsa. Anakartı almadıydanız B550 alın. Neredeyse çoğu modelinde BIOS Flashback özelliği var.

Hocam arkadaş zaten almış anakartı iyi okusaydınız anlardınız. Eski bir işlemci ile halledecek artık B450 gayet yeterli o işlemci için

Bulmaca gibi ucu açık konu. Almadan BIOS güncellemesini araştırıyor da olabilir. Almadıysa okusun işte. Aldıysa da hayırlı olsun.

Bulmaca gibi ucu açık konu. Almadan BIOS güncellemesini araştırıyor da olabilir. Almadıysa okusun işte. Aldıysa da hayırlı olsun.
''Fakat simdi en son olarak BIOS version 3205 cikmis. Simdi ben hangi guncellemeyi yapmaliyim? En son guncelleme diger guncellemeleride kapsiyor mu''

Almamış insan neden 3205 çıkmış onu mu kurmalıyım der neresinin ucu açık ?

Mesela alacağı laptopun BIOS'unu almadan önce inceleyemiyor mu aldıktan sonra ne yapacağını kararlaştırmak için? Kardeş boş yapma varsa bildiğin otur anlat millete sataşma.

BIOS Update 3205 yaptim su anda herhangi bir sikinti yok, bilgisayar gayet normal açıldı. Yarin işlemci elime ulasacak ve deneyecegim. Buyuk ihtimalle olacak gibi, cunku ASUS websitesinde bu güncellemeyle 5000 series CPU'larin desteklendigi yaziyor.

Zaten elimde Ryzen 5 2600x var ve degistirecegim, yani BIOS guncelleme ile ilgili bir sikintim yok. Yalnizca hangi BIOS sürümüne güncellemeliyim diye sormustum. @Mrtotc en son sürümü güncelle dedi ve onu uyguladim.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    27,5 KB · Görüntüleme: 42

Yeni konular

Geri
Yukarı