Çözüldü ASUS TUF B450 PLUS GAMING M.2 Takınca Diğer SSD Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MehmetDenizli

Decapat
Merhabalar Technopat Ailesi.

ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakartım var. BIOS'um güncel ve bağlantı kablolarımda herhangi bir sıkıntı yok. Samsung 970 Evo M.2 SSD'yi slota taktığım zaman diğer 860 Evo SSD BIOS'tan gözükmüyor. M.2 SSD'mi çıkarttığım zaman görüyor sadece.

İkisini birlikte kullanmak istiyorum ama olmuyor. Bunu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Şimdiden vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.

Çözüm
*1 The M.2 Socket shares bandwidth with the SATA_5/6 ports, and therefore the SATA_5/6 ports cannot be used when an M.2 device is installed.

M.2 soketi SATA 5 ve 6 portları ile aynı bantgenişliğini paylaşır, bu sebeple M.2 cihazı takılı iken SATA 5 ve 6 portları kullanılamaz.

Sorununuz bu olabilir mi?
*1 The M.2 Socket shares bandwidth with the SATA_5/6 ports, and therefore the SATA_5/6 ports cannot be used when an M.2 device is installed.

M.2 soketi SATA 5 ve 6 portları ile aynı bantgenişliğini paylaşır, bu sebeple M.2 cihazı takılı iken SATA 5 ve 6 portları kullanılamaz.

Sorununuz bu olabilir mi?

Çözüm
M.2 yuvasını doldurduğun zaman SATA 5 ve 6 yuvaları devre dışı kalıyor, SATA SSD'yi SATA 1, 2, 3 veya 4. yuvaya tak.

1585949697438.png

Teşekkür ederim arkadaşlar. Dediğiniz bilgiler eşliğinde SATA 5/6 portlarımı değiştirdim. Şu an M.2, SSD ve HDD hepsi aktif durumda çalışıyor.

YouTube üzerinden konu ile alakalı bir video buldum onu da paylaşmak istedim.

Bu arada konu kilitlenebilir.

Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı