Asus TUF B450 Plus Gaming RAM frekansı yükseltme

nejdethc

Decapat
Kingston HyperX Predator DDR4 3000 CL15 RAM almıştım bilgisayarımı toplarken fakat bu RAM'i sadece 2400 MHz'de kullanabiliyorum. Bilgisayar toplarken çok bilgili değildim ama şimdi acemi olarak bilgilenmeye çalışıyorum. Overclock ile evet yaklaşık olarak 2930 MHz'lere çıkartabildim. Overclock konusunda hiçbir bilgim olmadığı için ya bilgisayara zarar verirsem bilmediğim bir sebep ile diye hemen orijinal ayarlarına döndüm ve tekrar 2400 MHz oldu hızım. Ben overclock yapmadan RAM'i 3000 kullanmak istiyorum. Şu an 1 adet 8 GB kullanmaktayım 2. RAM'i alacağım ve 2400'ü geçemediğim için komple bu RAM'i değiştirsem mi diye düşünüyorum. XMP ayarı BIOS'ta yok ya da ben acemi olduğum için beceremedim. Anakart ile uyumluluk listesine baktım, Asus'un sitesinden uyumlu olduğunu öğrendim. Bu RAM'i nasıl 3000 MHz'de kullanabilirim? Yardım istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Yardımcı olabilmesi için 2 adet fotoğraf da yükledim.
Ayrıca tüm sistemim şu şekilde :
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI Armor RX 570 8 GB
  • Asus TUF B450 Plus Gaming
  • Kingston HyperX Predator 3000 MHz CL15 8 GB
  • Samsung Evo 850 250 GB SSD

ssd.jpg
aassd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
XMP ya da D.O.C.P. ayarı olması gerek ana BIOS ekranında. Oradan profili aktif edeceksiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı