ASUS TUF B450 PLUS Güç Almasına Rağmen Çalışmıyor

blaregrimoire

Zeptopat
Daha fazla  
Anakartımı alalı 1 sene civarı oldu. Ben deneyebileceğim her şeyi deneyip arızalı olduğu kanaatine vardım ancak buradaki arkadaşların da bilgisine danışmak istedim. Yaptıklarım şu şekilde (lütfen cevap yazmadan önce bunları okuyun ki gerçekten kaçırdığım bir şey var mı anlamış olayım):

Üzerinden bütün bileşenleri çıkardığımı ve bu testleri uzay montajla yaptığımı belirtmeliyim.

1- Güç kaynağında sorun olabilir diyerek başka güç kaynağıyla denedim, açılmadı. İki güç kaynağı da başka anakartları sorunsuzca çalıştırdı.
2- BIOS pili ile bir sorun olabileceğini düşündüm, değiştirdim fayda etmedi. Tamamen çıkardım saatlerce bekledim fayda etmedi.
3- Statik elektrik sorunu olabilir diyerek anakartı toprakladım, birkaç saat bekledim ama yine tetik almadı.
4- Üzerinde kısa devre yapabileceğini düşündüğüm vida, metal parçası aradım ama nafile.
5- Tuşta sorun yok. Anakartın üzerindeki telleri kısa devre yaptırarak da açamadım.

Anakart güç alıyor ancak hiçbir tepki vermiyor, elektrik kesik gibi düşünün. Fanlar dönmüyor veya herhangi bir kıpırtı bile yok.
Bu güne kadar sorunsuzdu. Şu anda teknik servis yolu göründü gibi. Aranızda bunu yaşamış olan var mı? Deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sistem özellikleri (önemi olduğunu sanmıyorum ama):
Ryzen 3600
Kingston HyperX 2x16 RAM
AMD RX5700XT
Cooler Master 700W

Güncelleme: Teknik servis anakartı sorun olmadığını belirterek olduğu gibi geri gönderdi. Bugün elime ulaştı. Anakart şu an çalışıyor ancak bazen ilk açılışta görüntü vermeyi reddediyor. Gücü kesip tekrar açmam gerekiyor. Ayrıca birkaç defa ekran kartımı taktığımda sistem açılmayı reddetti. Ekran kartında herhangi bir sorun olmadığına eminim. Bu SMS Infocomm denen teknik servis acaba tam olarak ne iş yapıyor?
Dostum güç gelmiyorsa sorun başka bir donanım kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, ama ne olabilir? Hiçbir şey aklıma gelmiyor.
Yani, adamlar aldıkları gibi geri yollamamıştır, en azından bir test etmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı