ASUS TUF B450 PLUS RAM desteği

Arendelon

Hectopat
Merhaba dostlar, baslikta bahsettigim gibi anakartimda RAM destekleme sorunu var. Uzun uzadiya tum detaylariyla anlaticam simdi. RAM degisim karari almadan once HyperX'in 2666MHz'lik RAM'lerini kullaniyordum. Ardindan Corsair Vengeance Pro 3600MHz'lik 2x8 RAM'lerini aldim (anakartin sitesinden RAM uyumluluk listesine bakip ona gore aldim. Herhangi bir uyumsuzluk soz konusu degil yani). Fakat RAM'leri takip bilgisayari actigimda kasaya guc geliyor butun RGB'ler falan yaniyor fanlar calisiyor ama ekrana ve klavye/mouse a guc gelmiyor (forumdaki ilgili tum basliklara baktim fakat kimsenin sorunu cozulmemis). Forumdaki diger basliklarda belirtilen BIOS sifirlamak, XMP aktif etmek veya frekans degerlerini el ile girmek gibi onerilen tum yontemleri denedim yine de care yok.
BIOS pilini çıkarıp taktigimda ilk baslangicta aciliyor bilgisayar ve beni BIOS menusune atiyor. İste burada az once bahsettigim yontemlerin hepsini denedim. Manuel frekans ayari olsun Auto XMP olsun hepsini denedim hatta hiçbir degisiklik yapmadan Save and exit da dedim ama hiçbir sekilde bilgisayarim acilmadi. O ilk BIOS ekranindan sonra. Birileri bu konuyla ilgilensin forumda o kadar fazla bu dertten muzdarip insan var ki inanamazsiniz. Surda kalici bir cozum bulunup herkese yardimci olunsun.
Simdiden her birinize tesekkurler ilginiz ve yardiminiz icin.
1 tane insan evladı yok mu yardım edicek ya gerçekten
Buraya forum diyende artik ne bileyim. 50 tane su sorunla ilgili konu var biri bile cozulmemis. Yenisini aciyoruz bakan yok. Rezalet rezalet

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı