ASUS TUF B450-PRO GAMING uyumlu RAM önerisi

Ltf19

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Bugün bir videoya denk geldim. AMD sistem toplarken anakart ve RAM uyumluluğuna dikkat edin diye.
Benim de beğendiğim ve indirim beklediğim RAM (G.skill Ripjaws V 16 GB 3600 Mhz) ve anakartın (Asus TUF B450-Pro Gameing AM4) uyumluluğuna bakayım dedim ve uyumlu olmadıklarını gördüm. Sonra aynı anakart için başka RAM'lere baktım onlarda uyumlu değildi. (16 GB ve 3200 MHz için en uygun fiyatlı olanlara baktım)
Ben mi yanlış bakıyorum acaba. Eğer gerçekten uyumsuzlarsa siz bana önerebilir misiniz?

600-700 arası bütçem var 3200 MHz'den aşağı olmazsa sevinirim.
Gene 700-800 TL civarına anakart önerilerinizi de alabilirim.

Gskill sniper kamuflaj 3200MHZ 2x8GB kitini TUF B450 Gaming Plus ile sorunsuz kullanıyorum. Plus ile Pro arasında bellek uyum değişikliği olacağını zannetmiyorum.

Gskill sniper kamuflaj 3200MHZ 2x8GB kitini TUF B450 Gaming Plus ile sorunsuz kullanıyorum. Plus ile Pro arasında bellek uyum değişikliği olacağını zannetmiyorum.
Frekansları 3200 de mi hiç kontrol ettin mi?

İzlediğim video bu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi baktım senin RAM'ler de anakartın listesinde yok

Hayır mavi ekran sorunu yaşamıyorum. Bellekleri Prime95 ile test ettim yaklaşık 2 saat kadar.
Günde en az 3 saat COD Warzone oynuyorum, onda da bir sorun yaşamadım.

Hayır mavi ekran sorunu yaşamıyorum. Bellekleri Prime95 ile test ettim yaklaşık 2 saat kadar.
Günde en az 3 saat COD Warzone oynuyorum, onda da bir sorun yaşamadım.
Anakartın listesinden bunu bulabildim

Son düzenleme:
Frekansları 3200 de mi hiç kontrol ettin mi?

İzlediğim video bu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi baktım senin RAM'ler de anakartın listesinde yok

Anakartın listesine nereden ulaşabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı