ASUS TUF B450M GAMING Plus anakarta CM Masterliquid Lite 120 sıvı soğutma takılır mı?

Muammer Bey

Hectopat
Evet, arkadaşlar sorum bu. Yani bu anakartta ona uygun giriş var mı? Ben pump fan bağlantısı göremedim CPU fan ve cha fan görüyorum şu an yani bu anakart başka fan desteklemiyor mu? Technopat YouTube kanalı üzerinden izliyorum fakat orada pump fan bağlantısına takıldı o da bende yok. Bu soğutmayı bu anakarta takamaz mıyım?
Kendi sitesinde böyle bir bilgi buldum.
1 x USB 3.1 Gen 1 connector supports additional 2 USB 3.1 Gen 1 ports
2 x USB 2.0/1.1 connectors support additional 4 USB 2.0/1.1 ports
1 x M.2 socket 3 for M Key and type 2242/2260/2280/22110 devices (both
SATA & PCIe modes)
6 x SATA 6.0 Gb/s connectors
1 x COM connector
1 x CPU Fan connector
1 x Aura RGB Strip header
2 x Chassis Fan connectors (Support DC & PWM mode)
1 x Front panel audio connector
1 x 24-pin EATX power connector
1 x 8-pin EATX 12V power connector
1 x 2-pin Clear CMOS header
1 x S/PDIF out connector
1 x Speaker connector
1 x System panel connector
Support DC mode diyor yani DC mod ise yanlış bilmiyor isem pompa ile alakalı.

Son düzenleme:
Pump_Fan yok ise CPU_Fan kısmına takılıyor pompa sıvı soğutmalarda radyatör fanını da normal Sys_fan portlarına takabilirsiniz. Anakart AM4 soğutma da AM4 destekliyor takabilirsiniz. Tek fanlı radyatör olduğu için kasa da sorun yaratmaz egzoz fan kısmına havayı kasanın arkasına vericek şekilde veya üst bölüm varsa üste takın, üst daha iyi olur.

CPU Fan kısmına da pompa bağlantısını yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca 450-500 TL'ye giriş seviyesi sıvı soğutma almaktansa, kaliteli bir hava soğutma almak çok daha mantıklı olur. 120mm sıvı soğutmalar yeterli performansı sağlayamıyor diye biliyorum.

Pump_Fan yok ise CPU_Fan kısmına takılıyor pompa sıvı soğutmalarda radyatör fanını da normal Sys_fan portlarına takabilirsiniz. Anakart AM4 soğutma da AM4 destekliyor takabilirsiniz. Tek fanlı radyatör olduğu için kasa da sorun yaratmaz egzoz fan kısmına havayı kasanın arkasına vericek şekilde veya üst bölüm varsa üste takın, üst daha iyi olur.
Sys fan nerede göremedim eğer görselli bir şekilde çizerek atarsanız çok ama çok memnun olurum. Bu arada son bir sorum Core Frozr S mi almak daha mantıklı bunu mu? Technopat kanalında yük altında dahi 60 dereceyi geçmiyor 1800X işlemci ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca 450-500 TL'ye giriş seviyesi sıvı soğutma almaktansa, kaliteli bir hava soğutma almak çok daha mantıklı olur. 120mm sıvı soğutmalar yeterli performansı sağlayamıyor diye biliyorum.
Yani kendiniz de bakın 1800X ile gayet iyi çalışıyor. Bende 3600 var. Bilemiyorum acaba bunun yerine Core Frozr L mı alsam hangisi benim için daha iyi olur?

Maks 400 lira bütçe ile bir hava soğutma öneriniz var mı?

Bana kalırsa da hava soğutma daha mantıklı MSI Core Frozr L veya Noctua'nın am4 uyumlu kitlerine bakabilirsiniz. Kasanızın hava akışı iyiyse hava soğutma daha güzel bir çözüm olur. Kasa modeliniz nedir?

Bana kalırsa da hava soğutma daha mantıklı MSI Core Frozr L veya Noctua'nın am4 uyumlu kitlerine bakabilirsiniz. Kasanızın hava akışı iyiyse hava soğutma daha güzel bir çözüm olur. Kasa modeliniz nedir?
V200 o yüzden sıvı soğutma istiyorum fakat şöyle de bir durum var ön tarafı pleksi fakat ben bu hafta içerisinde o pleksi kısmı çıkarıp plastik ızgara takacağım mesh olacak yani.

Ön kısım mesh olacaksa hava soğutma kullanabilirsiniz, ama yine de size kalmış ML Lite 120 de iyidir gerçekten. Core Frozr L ' de tercih edilebilir size kalmış.

Ön kısım mesh olacaksa hava soğutma kullanabilirsiniz, ama yine de size kalmış ML Lite 120 de iyidir gerçekten. Core Frozr L ' de tercih edilebilir size kalmış.
Hocam bakacağım artık duruma göre çok sağolun öneriniz için gönlüm tabi ki 240mm sıvı soğutmadan yana ama düşününce dahi cüzdanım ağlıyor.
Cooler Master MasterAir MA410P modeline bakabilirsiniz.
Evet bu soğutucu da güzel 350 liraya da buldum belki bunu alırım bilemiyorum şu kasayı mesh yaparsam hava soğutma alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı