ASUS TUF B450M-Plus anakart M.2 tip hangi SSD'leri destekler?

maviplanet

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim ASUS TUF B450-M Plus ana kartım hız olarak PCI-e 3.0 hızını destekliyor. NVMe tip SSD'lerden verim ve hız olarak hangilerini önerirsiniz.

Sanırım WD Black sn 850 ve Samsung 980 Pro'lar PCI-e 4 tipinde olduğundan verimsiz çalışır deniliyor. Uyumlu çalışabilecek 1 TB'lik hangi modelleri önerirsiniz.

Bu üründe uyumlu mudur acaba?
Evet. Pci-e 3 olan bütün nvm M2 leri alabilirsiniz. Yani kısacası okuma/yazma hızı 3900MB'yi geçmeyen tüm M2'leri alabilirsiniz.

1657727705682.png

Başlıkta da belirttiğim ASUS TUF B450-M Plus ana kartım hız olarak PCI-e 3.0 hızını destekliyor. NVMe tip SSD'lerden verim ve hız olarak hangilerini önerirsiniz.

Sanırım WD Black sn 850 ve Samsung 980 Pro'lar PCI-e 4 tipinde olduğundan verimsiz çalışır deniliyor. Uyumlu çalışabilecek 1 TB'lik hangi modelleri önerirsiniz.
Benim bildiğim pcie 4 geri uyumlu fakat pcie 3 bir ssd’yi 4 uyumlu bir slota takarsanız performans artışı elde edemezsiniz. Yani almışken 4 almak daha mantıklı olacaktır m.2 slotu uyduğu sürece. Bir hız limitiniz yok yani sadece benim unuttuğum bir nokta var hız arttıkça ısı değerleri artıyor bu sebeple pasif soğutucu yöntemlerine yönelmeniz gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı