ASUS TUF B450M PRO 2 vs Gigabyte B450 Aorus Pro

Samet Safa Sert

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Daha önce epey araştırmama rağmen hakkında ASUS'un web sitesi haricinde bilgi bulamadığım ASUS TUF B450M PRO 2 anakartı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Kısa zaman içerisinde 5000 civarı bir bütçeyle sistem toplayacağım. Hangi marka anakart kullanacağıma bir türlü emin olamadım. Kafamda konu başlığındaki 2 anakart var fakat hangisi beni daha mutlu eder hiçbir fikrim yok. Sistemin geri kalanına gelecek olursak işlemci olarak AMD Ryzen 5 3600 kullanacağım. Neonforza CL19 3600 MHz 8x2 RAM kullanacağım. MSI GTX970 limited Edition ekran kartı FSP Hydro 750 Watt 80+ bronz PSU var aklımda. 512'de M.2 SSD bulunuyor hi Level marka. Sizce bu sistem ile hangi anakartı kullanmalıyım ve neden yardımcı olursanız çok sevinirim.
Düşündüğüm anakartları listeliyorum.
Gigabyte: GIGABYTE B450-AORUS PRO DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DVI PCIe 16X v3.0 AM4 ATX
ASUS: ASUS TUF B450M-PRO II GAMING DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DP PCIe 16X v3.0 AM4 ATX
9 Euro farkla Gigabyte daha pahalı fakat çok önemli değil.

Bütçem 5000 ile sınırlı ve diğer parçalardan cidden kısmak istemiyorum. Ayrıca B450 neden alınmasın bir sebep söylemediniz yanlış anlamayın merak ediyorum sadece. Technopat sistem tavsiyelerinde bile B450 önerilmiş.

B450 ileride OC yapacak isen illaki yapacaksın son zamanların da. Yapamazsın. B450 OC yaptırmayan bir kart. 900 TL B550 var.

B450 ileride OC yapacak isen illaki yapacaksın son zamanların da. Yapamazsın. B450 OC yaptırmayan bir kart. 900 TL B550 var.

ASUS B450M PRO 2 modelinde OC yapılabildiğini okumuştum ama çok bir bilgim yok bahsettiğiniz B550 hangileri nereden temin edebilirim geriye kalan parçalarda değiştir diyebileceğiniz ürün var mı?

ASUS B450M PRO 2 modelinde OC yapılabildiğini okumuştum ama çok bir bilgim yok bahsettiğiniz B550 hangileri nereden temin edebilirim geriye kalan parçalarda değiştir diyebileceğiniz ürün var mı?

O.C. Performansı acayip kötü. M.2 SSD beş para etmez söyleyeyim. Render alacak mısın? Almayacaksan M.2 gereksiz.

Hayır render almayacağım oyun oynayıp derslerime bakacağım. Belki ileride AutoCAD gibi uygulamalar kullanacağım bir sistem olacak. Bahsettiğim anakart hakkında hiçbir yerde hiçbir bilgi bulamıyorum Pro 2 sürümü almayı düşündüğüm siz nereden baktınız yanlış anlamayın sizi sorgulamıyorum asla biraz daha bilgiye ihtiyacım var sadece.

Hayır render almayacağım oyun oynayıp derslerime bakacağım. Belki ileride AutoCAD gibi uygulamalar kullanacağım bir sistem olacak. Bahsettiğim anakart hakkında hiçbir yerde hiçbir bilgi bulamıyorum Pro 2 sürümü almayı düşündüğüm siz nereden baktınız yanlış anlamayın sizi sorgulamıyorum asla biraz daha bilgiye ihtiyacım var sadece.

B450 direk OC için uygun değil. Bunun bakılacağı bir şey yok.

Sizi de meşgul ettim çok özür dilerim. Fakat benim şu an kafamdaki sistem söylediğinize göre direkt olarak çöp haline geldi. Rica etsem 5 bin lira civarında ne tarz bileşenler kullanabilirim ekran kartı hariç bütün bileşenleri değiştirmem gerekiyor sanırsam.

Sizi de meşgul ettim çok özür dilerim. Fakat benim şu an kafamdaki sistem söylediğinize göre direkt olarak çöp haline geldi. Rica etsem 5 bin lira civarında ne tarz bileşenler kullanabilirim ekran kartı hariç bütün bileşenleri değiştirmem gerekiyor sanırsam.

Sadece SSD değiştirsen yeterlidir.

Geri
Yukarı